گروه معادن سنگ آهن
 
تولید سنگ آهن استرالیا شدت یافت
سنگ‌آهن چقدر ارزان می‌شود؟
گروه معادن >سنگ آهن - مهمترین دلیل کاهش قیمت سنگ آهن در بازار، ادامه روند افزایش تولید ازسوی معادن استرالیا و برزیل است دوشنبه، هیجدهم اسفند 1393 - 10:59 صبح
 
به گزارش ماین نیوز، با ادامه روند افزایش ظرفیت تولید سنگ آهن ازسوی استرالیا، بزرگترین تولیدکننده سنگ آهن جهان، تولید جهانی این محصول افزایش بیشتری خواهد داشت.

افزایش ظرفیت تولید سنگ آهن از سوی استرالیا، که بزرگترین تولید کننده سنگ آهن در جهان محسوب می‌شود، ظرفیت جهانی تولید این محصول را افزایش خواهد داد. این اقدام استرالیا همچنین تحویل ماده خام اولیه فولاد یعنی سنگ آهن را در بازار به میزان چشمگیری افزایش داده و بازار را با اشباع بی‌اسبقه و کاهش شدید قیمت‌ها روبرو کرده‌است. به‌نظر می‌رسد کاهش جهانی قیمت سنگ آهن هم حریف استرالیا نشده تا این کشور از میزان تولیدات خود بکاهد.

به گزارش روزنامه سیدنی‌مورنینگ‌هرالد، با توسعه معادن استرالیا و برزیل، تولید خالص سنگ آهن در سال 2015 میلادی 60 الی 75 میلیون تن افزایش خواهد یافت که این افزایش در راستای افزایش تولید 75 میلیون تنی در سال 2014 میلادی است. بدین ترتیب، توسعه معادن برزیل و استرالیا خواهد توانست تأثیر تعطیلی معادن چین را خنثی کند. دو مؤسسه «استنفورد برین‌اشتین» و «مورگان استنلی»، پیش‌بینی کرده بودند تولید سنگ آهن امسال 63 میلیون تن افزایش یابد که اوج آن در ماه‌های سپتامبر و اکتبر خواهد بود.

«پل گیت»، تحلیلگر موسسه برین‌اشتین در لندن می‌گوید: مهمترین دلیل کاهش قیمت سنگ آهن در بازار، ادامه روند افزایش تولید ازسوی معادن استرالیا و برزیل است.
کمپانی چند ملیتی فلزات و معادن Rio Tinto، در گزارش سالانه خود تصریح کرد: حجم تولید سنگ آهن در جهان بیش از میزان تقاضا درحال افزایش است و قیمت‌ها را در سیدنی 2.2 درصد کاهش داده و به 59 دلار و هشت سنت در هر تن رسانده‌است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۴۷
کد مطلب: 22647