گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
سبحانی به ماین نیوز خبر داد:
آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال واگذار شدند
قیمت فروش کارشناسی شده بود
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی از واگذاری شرکت آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال خبر داد.
 
سیدجعفر سبحانی در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز با اشاره به اینکه شرکت آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال طی یک هفته تا 10 روز پیش طی مزایده‌ای به فروش رفت، افزود: این واگذاری جزو واگذاری‌های مناسب سازمان خصوصی سازی در سال جاری محسوب می‌شود و علی‌رغم اینکه در چند سال گذشته این شرکت با مشکلاتی مواجه بود و چندین بار هم واگذاری این شرکت به تعویق افتاد اما این بار مزایده واگذاری آن با موفقیت انجام شد.

او در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد اعتراضاتی نسبت به نحوه واگذاری آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال و قیمت فروش آن رخ داده است، توضیح داد: در مزایده خرداد ماه تعدادی از نمایندگان اعتقاد داشتند که قیمت در نظر گرفته شده برای فروش آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال پایین است و به همین دلیل درخواست لغو برگزاری مزایده را دادند این در حالی است که در همان مزایده هیچ خریداری حضور نیافت و مشخص شد که قیمت در نظر گرفته شده چندان هم پایین نبوده است، چرا که اگر قیمت پایین بود قطعا چندین خریدار دست به نقد پیدا می‌شدند.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی قیمت در نظر گرفته شده برای فروش آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال را کارشناسی شده اعلام کرد و افزود: قیمتی که خریدار از ما خریده حتی مقداری از قیمت پایه نیز بالاتر بوده است.

سبحانی در پاسخ به این سوال خبرنگار ماین نیوز مبنی بر اینکه با این شرایط آیا واگذاری آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال قطعی شده است و آیا احتمال دارد به هر دلیل مزایده لغو شود؟ عنوان کرد: مزایده از نظر سازمان خصوصی سازی قطعی شده است و موارد بسیار استثنایی وجود دارد که براساس آن مزایده لغو می‌شود، از جمله اینکه خریدار به تعهدات خود عمل نکند که این موارد نیز فرمول خاص خود را دارد.

وی پاسخ به چند سوال از جمله کل مبلغ فروش آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال، مبلغ پیش پرداخت و نام خریدار را نیز به ساعاتی بعد موکول کرد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۴
کد مطلب: 22994
 
۱ نظر
 


حميد
چرا صعود را به سقوط ترجيج ميدهيد . زمان را از دست ندهيد نام تان در هر برهه از زمان مي ماند . (2050)
۱۳۹۴-۰۶-۲۹ ۱۱:۴۶:۳۱