گروه معادن سنگ آهن
 
قائم‌مقام مادکوش در گفت‌وگو با ماین نیوز خبر داد:
پیشرفت ۴۵ درصدی پروژه گندله‌سازی مادکوش
آغاز اجرای کنسانتره‌سازی مادشیمی از اواسط 94
گروه معادن >سنگ آهن - قائم مقام مدیرعامل شرکت مادکوش با اشاره به پیشرفت 45 درصدی اجرای فاز نخست پروژه 5 میلیون تنی گندله‌سازی این شرکت در منطقه ویژه خلیج فارس در بندرعباس گفت: فاز نخست این پروژه با ظرفیت تولید 2.5 میلیون تن اواخر زمستان سال 1394 به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
ژوبین بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز با اشاره به اینکه شرکت مادکوش به عنوان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه گروه گسترش سرمایه‌گذاری ارزش پروژه احداث یک واحد گندله‌سازی 5 میلیون تنی را در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در بندرعباس در دست اجرا دارد، توضیح داد: این پروژه در دو فاز 2.5 میلیون تنی اجرا می‌شود که اجرای فاز نخست آن از ابتدای سال 1392 شروع شده و هم‌اکنون حدود 45 درصد پیشرفت دارد و اواخر زمستان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. فاز دوم را نیز بعد از اتمام فاز نخست شروع می‌کنیم. البته قصد داشتیم این فاز را زودتر شروع کنیم اما به دلیل نگرانی از بابت تامین کنسانتره ترجیح دادیم ابتدا فاز نخست شرکت مادشیمی که کنسانتره‌سازی است راه‌اندازی شود تا از بابت تامین کنسانتره نگرانی نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه اجرای پروژه کنسانتره‌سازی 2.5 میلیون تنی شرکت مادشیمی نیز اواسط سال 1394 آغاز خواهد شد، افزود: پیش‌بینی می‌شود این پروژه نیز اواخر سال 1396 به بهره‌برداری برسد. به زودی پیمانکار این پروژه نیز انتخاب می‌شود.

او با اشاره به اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت وضعیت طرح‌های کنسانتره‌سازی و گندله‌سازی از جمله گندله‌سازی مادکوش را به صورت ماهانه رصد کرده و از ما گزارش می‌خواهد، اضافه کرد: امیدواریم با توجه به استراتژیک بودن صنعت فولاد و ضعفی که در زنجیره تولید این محصول در کشور وجود دارد، به پروژه‌های در دست اجرای گندله‌سازی و کنسانتره‌سازی با دید متفاوتی نگاه شده و از آنها به صورت ویژه حمایت شود.

قائم مقام مدیرعامل شرکت مادکوش ارزش فاز نخست 2.5 میلیون تنی گندله‌سازی مادکوش را بالغ بر 150 میلیون یورو اعلام کرد و افزود: تکنولوژی مورد استفاده در اجرای این پروژه تکنولوژی آلیس چالمرز یا کوره دوار است و ای پی سی کانترکتور ما نیز در این پروژه یک شرکت چینی است.

بختیاری افزود: از همین الان مشخص است با توجه به کمبود گندله در کشور محصول گندله‌سازی مادکوش تولید نشده به فروش خواهد رفت، چون در منطقه ویژه فولاد هرمزگان و فولاد کاوه جنوب نیاز شدیدی به گندله دارند. فولاد صبا نیز در ضلع شمالی واحد گندله‌سازی مادکوش در حال احداث بوده و حدود 60 درصد پیشرفت دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا گروه گسترش سرمایه‌گذاری ارزش به دنبال ورود به حوزه‌های دیگر زنجیره فولاد از جمله تولید فولاد و یا احیا و نورد نیز است؟ به ماین نیوز اظهار کرد: بعد از راه‌اندازی کنسانتره‌سازی و گندله‌سازی به حضور در زنجیره‌های بعدی تولید فولاد نیز فکر می‌‎کنیم. در این زمینه هم‌اکنون مطالعاتی در گروه ارزش در زمینه احتمال ورود به حوزه‌های احیا، ذوب و نورد در دست انجام است.

به گزارش ماین نیوز، سه شرکت مادکوش (گندله‌سازی)، مادشیمی (کنسانتره‌سازی) و مادکانسار (استخراج و فراوری سنگ آهن) هر سه زیرمجموعه گروه گسترش سرمایه‌گذاری ارزش هستند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۹
کد مطلب: 22995
 
۸ نظر
 


ولی
سلام. من درست چهار ماه که از این شرکت تسویه کردم ولی هنوز هم پول من رو ندادن من تنها نیستم حدودا ۲۰ یا ۳۰ نفر میشیم که از یک روستای کرد نشین اذربایجان غربی رفته بودیم خواهشا صدا من رو به گوش مسئولین برسونید (2892)
۱۳۹۵-۰۱-۲۳ ۲۳:۲۱:۵۱
 
کربختیاری
سلام بنده الان 5ماه اشت که حقوقم را دریافت نکردم.حق زحمت کارگر خوردن نداره جناب اقای صمدی (3332)
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۰۲:۵۴:۵۷
 
محمد یوسفی
با سلام و خسته نباشید
ما حدودا هفتاد هشتاد نفر کارگر بودیم برای شرکت فولاد هرمزگان(مادکوش)(پیمانکاریه (کیا صنعت)(پیمانکار خرمی)کار میکردیم قبل از عید یه مقدار کم از حقمون رو با اعتصاب و جنگ و دعوا و...گرفتیم فرستادنمون مرخصی هممون رو و بعد از سیزده گفتن دیگه نمیخواد بیاید فقط ده تا از بچه ها رفتن سرکار اونم بخاطر اینکه اونا ساکت بودن و حرفی از پول نمیزدن اخرشم کردنشون بیرون و پولها اونا رو هم ندادن و هنوز که هنوزه نصف پول برج ده، و برج یازده کامل،دوازدهمون هم کامل رو ندادن واقعا دیگه ظلمه الکی فقط بعضیا ادعا میکنید قبل عیدم یکی از بچه ها رفت بالای تاور میخواست خودشو بندازه پایین از ارتفاع ۶۰ متری تا پولهاشو ریختن بحسابش اس ام اسش رفت رو گوشیش اومد پایین اونم بخاطر اینکه اون روز کلی ناظر از تهران اومده بود کی میخوای پول مارو بدید آقای سرپرست صمدی و پیمانکار خرمی کی دیگ امروز ۱۵/۰۴/۹۶ و شما هنوز برج ده یازده دوازده مارو ندادید (3624)
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۲:۵۷:۴۵
 
محمد یوسفی
با سلام و خسته نباشید
ما حدودا هفتاد هشتاد نفر کارگر بودیم برای شرکت فولاد هرمزگان(مادکوش)(پیمانکاریه (کیا صنعت)(پیمانکار خرمی)کار میکردیم قبل از عید یه مقدار کم از حقمون رو با اعتصاب و جنگ و دعوا و...گرفتیم فرستادنمون مرخصی هممون رو و بعد از سیزده گفتن دیگه نمیخواد بیاید فقط ده تا از بچه ها رفتن سرکار اونم بخاطر اینکه اونا ساکت بودن و حرفی از پول نمیزدن اخرشم کردنشون بیرون و پولها اونا رو هم ندادن و هنوز که هنوزه نصف پول برج ده، و برج یازده کامل،دوازدهمون هم کامل رو ندادن واقعا دیگه ظلمه الکی فقط بعضیا ادعا میکنید قبل عیدم یکی از بچه ها رفت بالای تاور میخواست خودشو بندازه پایین از ارتفاع ۶۰ متری تا پولهاشو ریختن بحسابش اس ام اسش رفت رو گوشیش اومد پایین اونم بخاطر اینکه اون روز کلی ناظر از تهران اومده بود کی میخوای پول مارو بدید آقای سرپرست صمدی و پیمانکار خرمی کی دیگ امروز ۱۵/۰۴/۹۶ و شما هنوز برج ده یازده دوازده مارو ندادید (3625)
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۳:۰۰:۳۸
 
سلام بنده پیمانکار مادکوش هستم الان ۲ سال که تسویه حساب کردم ولی پولم نداده و از دست طلبکارا فراریم و با خانوادمم هم مشکل پیدا کردم از مسولین استان هرمزگان و کشور تقاضای رسیدگی دارم ممنون و سپاس (3713)
۱۳۹۶-۰۸-۰۲ ۰۳:۴۷:۲۴
 
بخدا مدیران این پروژه ن دین و ن انصاف دارن و نخدا و پیر و پیغمبر میشناسن حق مردم بلوکه کردن و در حساب خودشان خوابوندن انشاالا که با پول مردم دوا ودارو برا بچهاشون بخرن (3714)
۱۳۹۶-۰۸-۰۲ ۰۳:۵۰:۲۵
 
فرشید
س الان دو ساله برای شرکت پارس کارن مادکوش کار کردم طلبم را نمیتونم بگیرم میرم شرکت راه نمیدن برم داخل میرم شرکت مادکوش تهران میگن این شرکت هیچ ربطی به پارس کارن ندارد اقای صمدی من از شما میخوام حق زحمتی که در گرمای بندر کشیدیم پرداخت کنید متشکرم فرشید صالحی (3720)
Germany
۱۳۹۶-۰۸-۰۶ ۰۹:۲۶:۵۵
 
اواره
سلام خدمت مسولین محترم استان هرمزگان استانی کا قطب تجارت و ستون استانهای جنوبی کشور محسوب میشود بنده ۱۰ سال در مناطق فودلا فعالیت دارم ولی طی دو سال اخیر فعالیتم را در شرکت گندله سازی گزروندم که واقعا حیف شد که این شرکت استان را زیر سوال داره میبره بطور کلی بگم مسولین این شرکت خون خارن و ظالم که از حق کارگر ساده هم نمیگزرن خواهشا رسیدگی شود دید بنده نسبت به این شرکت اینه که باید بره کارهای تجاری انجام بده ن صنعت اونم فولا که اساس و پایه اقتصاد کشور ماست اقای صمدی به روش قصابی کار میکنه (3727)
۱۳۹۶-۰۸-۲۱ ۱۱:۴۹:۲۸