گروه صنایع معدنی فولاد
 
در گفت‌وگو با ماین نیوز مطرح شد؛
جزئیات برنامه گروه صفا برای احداث کارخانجات نورد و لوله کارون در خرمشهر
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیر روابط عمومی و منابع انسانی گروه صنعتی صفا از برنامه این گروه برای تجهیز و راه‌اندازی کارخانجات نورد و لوله کارون طی یک تا دو سال آینده خبر داد.
 
بهزاد سلمان‌زاده سرابی در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز با اشاره به اینکه قرار است در راه‌اندازی این کارخانه از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین تجهیزات روز دنیا استفاده شود، توضیح داد: با توجه به اینکه شهر خرمشهر شهر فقیر و با نرخ بیکاری بسیار بالایی است، آقای رستمی صفا به عنوان رئیس هیات مدیره گروه تصمیم گرفتند تا این کارخانه در خرمشهر احداث شود و هم‌اکنون مراحل تحقیقاتی احداث این کارخانه و مطالعات مربوط به توجیه فنی و اقتصادی آن انجام شده و احداث آن نیز از سوی گروه پذیرفته شده است و در حال مذاکره با شرکت‌های معتبر جهان به منظور تامین ماشین‌آلات ذوب فلزات و دستگاه‌های موردنیاز کارخانه هستیم.

وی افزود: قرار است در کارخانه نورد و لوله کارون محصولات استراتژیک تولید شود. در همین راستا اگر به مشکل برنخوریم تا یکی دو سال آینده این کارخانه به بهره‌برداری خواهد رسید. تکنولوژی مورد استفاده در این کارخانه اروپایی خواهد بود اگرچه از تجهیزات و ماشین‌آلات چین نیز استفاده می کنیم. وسعت کارخانه نیز 2800 هکتار است.

او در ادامه با اشاره به اینکه گروه صنعتی صفا ظرفیت تولید 4 میلیون تن لوله فولادی را دارد که هم‌اکنون 1.5 میلیون تن از این ظرفیت فعال است، افزود: در مجموع 3 کارخانه متعلق به گروه لوله‌های فولادی را تولید می‌کنند. همچنین گروه صنعتی صفا در مجموع شامل 12 کارخانه تولیدی و 33 شرکت می‌شود که کارخانه‌ها در سراسر ایران پراکنده هستند.

مدیر روابط عمومی و منابع گروه صنعتی صفا اشتغال مستقیم گروه صنعتی صفا را بالغ بر 5000 نفر اعلام کرد و گفت: حدود 300 نفر نیز در دفتر مرکزی این گروه مشغول به کار هستند. سال قبل نیز در 10 نمایشگاه داخلی و 5 نمایشگاه خارجی شرکت کردیم و قرار است امسال نیز همین روند را ادامه دهیم.

سلمان‌زاده سرابی همچنین محصولات تولیدی گروه صنعتی صفا را شامل طیف گسترده‌ای از محصولات دانست و به ماین نیوز گفت: کارخانه‌های متعلق به گروه در حال حاضر محصولاتی مانند پلیمر، سیم و کابل، لوله‌های فولادی، سازه‌های فولادی و حتی خودکار تولید می‌کنند و شرکت کشت و صنعت نیز زیرمجموعه گروه فعالیت می‌کند.

وی اضافه کرد: مشکلات کارگری که در شرکت لوله و پروفیل ساوه در زیرمجموعه گروه وجود داشت خوشبختانه حل شده و در صورت تامین مواد اولیه می‌توانیم سه شیفت در این کارخانه به تولید خود ادامه دهیم.

مدیر روابط عمومی و منابع گروه صنعتی صفا درباره برنامه‌های صادراتی گروه نیز گفت: ما قبلا به کشورهای مختلف صادرات داشتیم و اگر تحریم‌ها برطرف شود قادر خواهیم بود تا برنامه‌های صادراتی خود را به کشورهای سی‌آی‌اس و حاشیه خلیج فارس را عملیاتی کنیم. گروه حتی مزیت رقابتی برای صادرات به اروپا را نیز دارد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۹
کد مطلب: 24266