گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
بزرگترین لودر دنیا+عکس
گروه تجهيزات و ماشين آلات - بزرگترین لودر جهان L-2350 ساخته شرکت Le Tourneau واقع در تگزاس آمریکا است. این لودر به منظور بارگذاری کامیون های معدن با وزن بالای ۴۰۰ تن طراحی و ساخته شده و توان بارگذاری ۱۶۰۰۰۰ پاوند (۷۲ تن) را تا ارتفاع ۷ متر دارد. وزن عملیاتی این لودر ۲۸۵ تن است و از موتور دیزلی به قدرت ۲۳۰۰ اسب بخار بهره می برد که ساخت شرکت Detroit Diesel یا Cummins است.
به گزارش ماین نیوز، این لودر دارای مخزنه سوختی با ظرفیت ۱۰۵۰ گالون (۳۹۷۴ لیتر) و مخزن هیدرولیکی با ظرفیت ۳۲۵ گالون (۱۲۳۰ لیتر) است که علاوه بر اینها به ۱۳۰ گالون (۴۹۲ لیتر) مایع خنک کننده موتور و۷ گالون (۲۶ لیتر) روغن برای جعبه دنده و ۶۶ گالون (۲۴۹ لیتر) روغن برای موتور نیاز دارد.

LeTourneau L2350

تایرهای استفاده شده در این لودر دارای ارتفاع ۴ متر و قطر ۱٫۷۸ متر و وزن ۸ تن هستند که حاصل تجربه ۴۰ ساله شرکت Le Tourneau در ساخت تایرهای مخصوص ادوات معدن است. این لودر امکان جابجایی ۱۰۰۰ تن مواد معدنی در مدت یک روز کاری را دارد و همچنین امکان بارگذاری یک کامیون ۴۰۰ تنی با ۵ بار بارگذاری که با توجه به مشخصات و توانایی ها بازده بالایی دارد.

موتور لودر

این موتور دیزلی نیرومند دارای ۱۶ سیلندراست که در مجموع ۶۵ لیتر ظرفیت دارد (هر سیلندر ۴ لیتر) که در نوع خود یکی از بزرگترین ها است. L-2350 دارای بیلی به ظرفیت ۵۳ یارد مکعب است که از این نظر بزرگترین است به صورتی که می توان یک خودور سواری را در آن جا داد.

لودر غول پیکر

این لودر داری سیستم هوشمند کنترل یکپارچه است (LINCS) که اطلاعت حرکتی از قبیل سرعت، شیب زمین، وزن بار در حال حمل و ... و همچنین اطلاعت عیب یابی موتور، سیستم ترمزها، سیستم هیدرولیک را به صورت دقیق و لحظه‌ای در اختیار اپراتور قرار می دهد که این سیستم دارای حسگرهای متفاوتی در کل لودر است. علاوه بر این دارای یک سیستم پردازشگر ۳۲ بیتی بوده (MCM) که فرمان های حرکتی اپراتور را در ابتدا پردازش و سپس به اجرا در می آورد.

قوی‌ترین لودر

مشخصات کلی:
کشور سازنده: آمریکا
شرکت سازنده: Le Tourneau
وزن: ۲۵۸ تن
قابلیت بارگذاری: ۷۲ تن
پیشرانه: دیزل مدل Detroit Diesel 4000 series با حداکثر توان ۲۳۰۰ اسب بخار ۱۶ سلیندر ۶۵ لیتر
مخازن: ۱۰۵۰ گالونی سوخت ۳۲۵ گالونی هیدرولیک

تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۳
کد مطلب: 26728
 
۱ نظر
 


حسین
عالی بود. (3108)
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۰۳ ۱۴:۳۹:۱۵