گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
از سوی پارک فناوری پردیس؛
فستیوال «نوآوری های صنعت سنگ» برگزار می شود
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - رئیس مرکز فن بازار ملی ایران از برگزاری اولین فستیوال نوآوری های صنعت سنگ در مرداد ماه خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، اکبر قنبرپور با بیان اینکه تا کنون ۷ فستیوال در صنایع مختلف برگزار شده است، اظهار داشت: این فستیوال ها در حوزه های مختلف همچون صنعت لوازم خانگی، تجهیزات پزشکی، صنعت موادغذایی و صنعت پلاستیک و پلیمر بوده اند.

وی با بیان اینکه که هدف از برگزاری این فستیوال ها انعقاد قراردادهایی مبنی بر تولید انبوه طرح های مخترعان است، خاطر نشان کرد: همچنین هشتمین فستیوال بازار دارایی فکری با رویکرد نوآوری‌های صنایع شیمیایی و پلیمر تیرماه ۹۶ در کرمانشاه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به فستیوال نوآوری های صنعت سنگ عنوان کرد: این فستیوال، نهمین فستیوالی خواهد بود که برگزار خواهد شد. اولین دوره فستیوال «نوآوری های صنعت سنگ» در مرداد ماه امسال با حضور مخترعان و سرمایه گذاران برگزار می شود.

قنبرپور گفت:این فستیوال تخصصی برای تجاری‌سازی نوآوری‌های صنعت سنگ از طریق معامله-جذب سرمایه‌گذار در بازار دارایی فکری و با حضور سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان صنعت تجهیزات پزشکی برپا می شود.

در این فستیوال ها اختراعاتی از سوی محققان ارائه و معرفی می شوند تا زمینه تعامل با سرمایه گذاران علاقمند ایجاد شود.

در صورت حصول توافق و انجام معامله از طریق بازار دارایی فکری، حمایت‌های مادی و معنوی معاونت علمی‌ و فناوری ریاست جمهوری در قالب ارائه تسهیلات وجود خواهد داشت که شامل «تسهیلات تکمیل مستندات نوآوری‌ها برای ارائه به سرمایه گذاران (ارزیابی فنی اختراع و تهیه BP خلاصه)»، «تسهیلات خرید/ سرمایه‌گذاری در نوآوری‌ها برای سرمایه‌گذاران و صنعتگران؛ تسهیلات به میزان ۶۰ درصد قیمت معامله (اعم از خرید قطعی اختراع، لیسانس و یا سرمایه‌گذاری مشترک) و تا سقف ۵ میلیارد ریال به صورت تسهیلات قرض‌الحسنه» است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۵
کد مطلب: 38206
 
۱ نظر
مرجع : خبرگزاری مهر
 


عباس ابادی
سلام ، مکان فستیوال کجاست ؟ (3610)
۱۳۹۶-۰۳-۲۰ ۱۲:۰۰:۳۴