گروه معادن سرب و روی
 
رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران:
کمبود مواد اولیه دغدغه مهم برای صنعت سرب و روی است
گروه معادن >سرب و روی - رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران گفت: کمبود مواد اولیه دغدغه مهم برای صنعت سرب و روی است.
 
به گزارش ماین نیوز، یوسف مرادلو شامگاه سه‌شنبه در بازدید خبرنگاران از یکی از واحدهای تولید کنننده روی در استان زنجان، افزود: برای نخستین بار در دولت یازدهم یک اقدام نادری رخ داد که آن خصوصی سازی واقعی بود و معدن مهدی‎آباد یزد به کنسرسیوم مبین واگذار شد.

وی ادامه داد: انتهای سال آينده يك واحد توليد كنسانتره روی با ظرفيت توليد ساليانه ٢٠٠ هزار تن افتتاح خواهد شد.

مرادلو گفت: باید سالانه ۸۰۰ هزار تن کنسانتره از معدن مهدی‎آباد یزد استخراج شود و این هدف تا چهار سال آینده محقق خواهد شد و در صورت تحقق برداشت سالانه ۸۰۰ هزار تن مواد از معدن مهدی آباد، نه تنها کارخانه‎های موجود کشور در حوزه روی با ۱۰۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می‎کنند بلکه امکان توسعه هم وجود دارد.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران گفت: بهره‎برداری از معدن مهدی آباد یزد یک اقدام برد -برد برای بخش خصوصی و دولتی است و بر اساس برآوردهای بخش دولتی باید ۱.۵ تا ۲ میلیارد دلار در معدن مهدی آباد یزد سرمایه‎گذاری صورت می‎گرفت.

مرادلو گفت: بر اساس پیش‎بینی‎ها، کارخانه‎ای در معدن مهدی آباد احداث می شود و این کارخانه باید ظرفیت ۸۰۰ هزار تن کنسانتره را داشته باشد و حداقل اشتغالزایی این کارخانه مذکور یک هزار نفر خواهد بود.

مرادلو با تاکید بر اینکه همکاری بخش دولتی و مسؤولان در زمینه مدیریت پسماندها بسیار پایین است، ادامه داد: قرار نیست دولتی‎‏ها تصمیم اشتباه بگیرند و بخش خصوصی پاسخگو باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شهرک تخصصی روی استان زنجان از سوی مدیران وقت مجوز لازم را برای فعالیت دریافت کرده است، گفت: افکار عمومی متاسفانه از بخش خصوصی سوأل دارند در حالی که بخش دولتی باید پاسخگوی مردم باشند.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران با بیان اینکه متاسفانه در کشوری زندگی می‎کنیم که کسی درباره تصمیمات غلط خود پاسخگو نبوده و حتی زیر سوأل هم نمی‎رود، گفت: تنها راهکار رفع مشکلات مربوط به شهرک روی و خواسته‎ها و سوألات افکار عمومی تشکیل میزگردی با حضور افراد مرتبط است و در این میزگرد همه مسائل روشن می‎ شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۰
کد مطلب: 39557
 
مرجع : خبرگزاری مهر