گروه معادن مس
 
رشد ۱۵ درصدی تولید مس نیمه نخست سال جاری کنگو
گروه معادن >مس - بانک مرکزی جمهوری دموکراتیک کنگو گفت تولید مس در این کشور، که بزرگترین تولید کننده این فلز در آفریقاست، در نیمه نخست 2017 با 15 درصد رشد نسبت به دوره مشابه سال گذشته به بیش از نیم میلیون تن رسید، و تولید کبالت در همین دوره با 27 درصد رشد به 40 هزار تن صعود کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، به نقل از مس پرس، بانک مرکزی جمهوری دموکراتیک کنگو گفت تولید مس در این کشور، که بزرگترین تولید کننده این فلز در آفریقاست، در نیمه نخست 2017 با 15 درصد رشد نسبت به دوره مشابه سال گذشته به بیش از نیم میلیون تن رسید، و تولید کبالت در همین دوره با 27 درصد رشد به 40 هزار تن صعود کرد. اما علی رغم تولید بیشتر، بانک مرکزی جمهوری دموکراتیک کنگو تورم پایان سال جاری این کشور را 52.6 درصد پیش بینی کرد، که از پیش بینی 48 درصدی قبلی و از رقم 25 درصدی سال گذشته بالاتر است.

این بانک ارقام دقیق تولید مس و کبالت نیمه نخست را به ترتیب 553811 تن و 39535 تن اعلام نمود. قیمتهای رو به رشد---بهای مس حدود 19 درصد در سال جاری تا کنون در بورس فلزات لندن افزایش داشته—و بالارفتن میزان تولید در چندین معدن بزرگ تولید فلزات مهم کنگو را پس از دو سال رکود تقویت کرده است. با وجود این، تأخیر در درآمدهای مالیاتی از محل بخش معدنکاری و کسری های بالای بودجه دولتی این کشور را با بحران مالی ای روبرو کرده که تنها از عهده یک دوره سه هفته ای واردات بر می آید. ارز فرانک بیش از یک سوم ارزش خود را در سال جاری از دست داده ، که به بدترین تورم کنگو از زمان بحران مالی جهانی در 2009 دامن زده است. دولت تقاضای حمایت مالی اضطراری از صندوق بین المللی پول و دیگر وام دهندگان بین المللی نموده، اما بحران سیاسی جاری ای که در اثر امتناع رئیس جمهور ژوزف کابیلا از تحویل قدرت در دسامبر گذشته که دوره ریاست جمهوری او منقضی شد بوجود آمده ممکن است مانع از دریافت چنین کمک هایی توسط این کشور بشود.


منبع:مس پرس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۳
کد مطلب: 39742