گروه معادن مس
 
افزایش تولید مس چین به بالاترین میزان ۳ سال اخیر؛ رشد ناپایدار است
گروه معادن >مس - تولید مس تصفیه شده چین به بالاترین میزان سه سال اخیر رسید و توانست کمبود تولید در شیلی را جبران کند.
 
به گزارش ماین نیوز، به نقل از مجله متال بولتن تولید مس تصفیه شده چین در ماه نوامبر با افزایش 9.8درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 786هزار تن رسید که بالاترین میزان سه سال اخیر است.

از ابتدای سال جاری میلادی تا ماه نوامبر تولید مس تصفیه شده 6.8درصد افزایش یافته وپیش بینی می شود در سال 2017 به راحتی تولید مس تصفیه شده از مجموع تولید 8 میلیون و 440 هزار تن در سال گذشته پیشی گیرد.

بنابر مرکز جهانی آمار فلزات ، طی دوره مذکور این فلز سرخ با مازاد عرضه 5 هزار 700 تن مواجه بوده در حالی که در سال 2016 در مجموع 102هزار تن کمبود عرضه وجود داشت.

این مازاد عرضه عمدتا به دلیل افزایش چشمگیر تولید چین بود که 394هزار تن نسبت به سال گذشته افزایش داشت .این رشد توانست کاهش تولید 180 هزار تن مس تصفیه شده در شیلی را جبران کند.

اما این شرایط پایدار نخواهد بود زیرا اخیرا تولید مس تحت تاثیر محدودیت های آلودگی هوا در زمستان قرار گرفته است.به همین دلیل شرکت فلزات غیر آهنی تونگ لینگ که دومین تولیدکننده بزرگ مس در چین است 30 درصد از عملیات خود را در زمستان به حالت تعلیق درآورده و 24هزار تن از ظرفیت ذوب را در بازار حذف کرده است.

ظرفیت مهمترین مرکز تولید در تونگ لینگ به دستور دولت محلی نصف شده است و تا کنون هیچ جدول زمانی برای بازگشت به ظرفیت ایده آل منتشر نشده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۲
کد مطلب: 41896