گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
افزایش قیمت فلزات مس و آلومینیوم در بازارهای جهانی
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - امروز در بازارهای جهانی قیمت فلزات اساسی نظیر مس و آلومینیوم افزایش قابل توجهی داشت. دلیل این افزایش رونق بازار خودروهای الکتریکی است که این فلزات در ساخت آنها استفاده می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، امروز در بازار بورس فلزات لندن قیمت هر تن فلز مس 6 هزار و 845 دلار معامله شد. قیمت این فلز طی چند روز گذشته روند کاملا افزایشی داشته به طوری که پس از رسیدن به قیمت 6 هزار و 530 در 7 نوامبر مسیر افزایشی را طی دو هفته گذشته تا به امروز طی کرده است.

همچنین در بازار بورس فلزات لندن هر تن آلومینیوم به قیمت 2061 تن معامله شد و فلز روی هم به قیمت 3 هزار و 169.5 دلار رسید.

بررسی کارشناسان نشان می‌دهد از آنجایی که این سه نوع فلز در ساخت خودروهای الکتریکی کاربرد دارد افزایش قابل توجهی در بازارهای جهانی داشته‌اند. فلز نیکل هم در ساخت باتری‌های الکتریکی کاربرد زیادی دارد.

گزارش‌ها حاکی از این است که تا سال 2020 بازار خودروهای الکتریکی بیش از 5 درصد رشد خواهد داشت.

بررسی منحنی قیمتی بازار بورس لندن (LME) نشان می‌دهد که قیمت آلومینیوم از 13 نوامبر تا کنون رشد داشته است. این فلز از 1996.5 دلار به قیمت 2060.5 دلار افزایش یافته است.

فلز روی هم در جدیدترین قیمت بورس لندن مسیر افزایشی را در یک هفته اخیر داشته اما روز گذشته حدود 24 دلار در هر تن کاهش یافته است.

بر اساس گزارش بازار بورس لندن فلز سرب به قیمت 2559دلار، روی 19330 دلار و آلیاژ آلومینیوم 1790 دلار به فروش رفته است.

در این میان هر تن کبالت به قیمت 74 هزار دلار و فولاد ورقه به قیمت 353 دلار و فولاد میل‌گرد 555 دلار معامله شده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۵
کد مطلب: 42000
 
مرجع : خبرگزاری فارس