گروه معادن مس
 
هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط‌زیست برپا می‌شود
حضور برنده جایزه بنیاد جهانی انرژی در نمایشگاه محیط‌زیست
گروه معادن >مس - هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط‌زیست با شعار «انرژی‌های تجدید‌پذیر، بهره‌وری و صرفه‌جویی انرژی»، با حضور شرکت ملی صنایع مس ایران، از دوم تا پنجم اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، به نقل از مس پرس، شرکت ملی صنایع مس ایران با حضور در هفدهمین نمایشگاه محیط‌زیست، به ارائه آخرین دستاوردهای خود در عرصه حفاظت محیط‌زیست، تامین، تجهیز و نصب تجهیزات زیست‌محیطی، انرژی‌های پاک، بازیافت، تصفیه و بهینه‌سازی مصرف انرژی، پایش آلودگی هوا و آب و پساب در مجتمع‌های مس سرچشمه، شهربابک و مس سونگون می‌پردازد.

براساس این گزارش، شرکت ملی صنایع مس ایران به‌عنوان یکی از شرکت‌های مادر کشور که فعالیت‌هایش به‌صورت نزدیکی با محیط‌زیست پیوند خورده است، در این نمایشگاه اهداف، استراتژی‌ها، رویکرد و اقدامات صنعت مس کشور در حوزه محیط‌زیست به‌ویژه در زمینه بازیابی آب را به نمایش خواهد گذاشت.

30درصد هزینه‌های سرمایه‌گذاری شرکت مس محیط زیستی است
براساس اعلام موسسه معتبر بین‌المللی آل‌پلن (ALLPLAN)، شرکت مس به‌خاطر اقداماتی که در سال‌های گذشته در زمینه محیط‌زیست انجام داده، جزو 15 شرکت برتر دنیا در حوزه محیط‌زیست است. همچنین، شرکت ملی صنایع مس ایران در هجدهمین دوره مراسم بنیاد جهانی انرژی، برای اجرای «طرح جامع آب»، موفق به کسب مقام اول جهان در زمینه آب و دریافت برترین جایزه بنیاد جهانی انرژی شد. در همین زمینه، مهندس «احمد مرادعلیزاده»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، می‌گوید: «شرکت مس حدود 500 میلیون دلار برای استحصال و ریکاوری آب هزینه کرده است و ما در بین شرکت‌های ایرانی، بالاترین میزان بازیابی آب را داریم.» وی اضافه می‌کند: «بیش از 30درصد هزینه‌های سرمایه‌گذاری شرکت مس، در حوزه محیط‌زیست به‌ویژه در زمینه بازیابی آب است و طرح جامع آب، نه‌تنها در سرچشمه، بلکه در سایر مناطق شرکت ملی صنایع مس ایران در حال اجراست.»

منبع:مس پرس
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۲
کد مطلب: 42827