گروه معادن
 
معاون بهره‌برداری و اکتشاف تهیه و تولید مواد معدنی خبر داد
در اختیار‌گیری بیش از ۴۸ هزار کیلومتر مربع پهنه اکتشافی در کشور
گروه معادن - تاکنون موافقت ۴۸ هزار و ۵۶۰ کیلومتر مربع پهنه اکتشافی توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اخذ شده است.
به گزارش ماین نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، حسام مقدم‌علی، معاون بهره‌برداری و اکتشاف ایمپاسکو، با بیان این مطلب گفت: شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران طی فعالیت‌های اکتشافی خود تاکنون موفق به اخذ و تبادل تفاهم‌نامه در ۴۸ هزار و ۵۶۰ کیلومتر مربع پهنه اکتشافی شده که مقدار ۳۷ هزار و ۹۰۰ کیلومتر مربع خاتمه یافته و با توجه به برنامه‌ریزی اخذ پهنه‌های جدید در سال ۹۷ به مساحت ۳۵ هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع در دست اقدام است.

وی افزود: مطالعه تعداد ۵۱ هدف اصلی جهت اخذ پروانه اکتشاف جدید حاصل از پهنه‌های خاتمه یافته نیز در دستور کار قرار دارد. مقدم علی تصریح کرد: در مجموع ۶۸۰ هزار متر حفاری در شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در سال‌های ۱۳۸۱ تا ۱۳۹۶ انجام شده و از این میزان، ۲۷۰ هزارمتر حفاری مغزه‌گیری طی بازه ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ به انجام رسیده است.

معاون بهره‌برداری و اکتشاف شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران تصریح کرد: از کل حفاری انجام شده در سال‌های ۱۳۸۱ تا ۱۳۹۶رقم ۲۸ درصد مرتبط با اکتشاف زغال‌سنگ و مابقی به حوزه‌های فلزی (سنگ‌آهن و پلی‌متال) است و در حال حاضر گزارش‌های نهایی فعالیت اکتشافی جدید به سازمان صمت استان‌ها و یا ستاد وزارت صنعت، معدن و تجارت جهت صدور گواهی کشف جدید یا ارتقای ذخیره گواهی کشف فعلی ارسال شده است. وی با اشاره به عملکرد مدیریت بهره‌برداری در سال ۹۶ گفت: تا پایان سال ۹۶ برنامه تولید ۶۶۵ هزار تن خاک سرب و روی را داشتیم که این عدد به ۸۶۳ هزار و ۵۰۰ تن ارتقا یافت، همچنین در این مدت برنامه تولید ۳۰۰ کیلوگرم طلا به ۶۰۲ کیلوگرم افزایش یافت. مقدم علی در ادامه افزود: برنامه تولید کنسانتره سرب نخلک در سال گذشته ۱۵۰۰ تن بود که تا پایان سال ۹۶ این عدد به ۳۸۰۰ تن رسید.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۸
کد مطلب: 44376
 
مرجع : روزنامه دنیای اقتصاد