گروه صنایع معدنی فولاد
 
رئیس مرکز تحقیقات راه:
باید مانع ورود فولاد غیراستاندارد به بازار ساختمان شد
گروه صنایع معدنی >فولاد - رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در حالی از ورود فولاد غیراستاندارد به بازار ساختمان گلایه کرد که به گفته وی، «یکی از وظایف مهم وزارت راه و شهرسازی و این مرکز، کنترل کیفیت مصالح ساختمانی است».
 
به گزارش ماین نیوز، «محمد شکرچی‌زاده» شامگاه چهارشنبه در نهمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین المللی «سازه و فولاد» گفت: با توجه به افزایش قیمت ها و هزینه های ساخت و ساز در کشور نباید اجازه داد که فولاد و محصولات غیر استاندارد وارد بازار صنعت ساختمانی شود.

وی کنترل کیفیت مصالح ساختمانی در این بخش را یکی از وظایف مهم وزارت راه و شهرسازی و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی عنوان و اضافه کرد: با وجود ضرورت استفاده مطلوب از فولاد و بتن در بتن و اسکلت در حوزه های راهسازی، تاکنون دستورالعمل یا مقررات مناسبی برای استفاده از سرباره های فولادی در کشور وجود نداشته است.

شکرچی‌زاده افزود: نقش فولاد در سبد محصولات مقاوم ساختمانی بسیار بی بدیل است و باید نسبت به رعایت مسائل زیست محیطی از سوی تولیدکنندگان و بهره برداران در استفاده از این نوع سازه ها توجه شود.

به گفته وی، در تولید فولاد 20درصد این آلیاژ به سرباره تبدیل می شود که تکلیف آن برخلاف بسیاری از کشورهای جهان، مشخص نیست.

 سرباره های فولادی محصول جانبی است که هنگام جداسازی آهن در کوره های ذوب از ناخالصی‌های موجود در سنگ به وجود می آید.

شکرچی زاده گفت: با توجه به زلزله خیز بودن کشور و افزایش قابل توجه تعداد زمین لرزه ها در فلات ایران می توان با استفاده از سازه های فولادی، مقاوم سازی ساختمان ها در کشور را بیش از پیش تقویت کرد.

به گفته وی، مهندسی کشور در زلزله استان کرمانشاه سربلند بیرون نیامد و باید در حوزه ساخت و ساز رفتار سازه های فولادی مورد توجه جدی قرار گیرد.

سازه فولادی بیمارستان غرب تهران طرح برتر شد
دبیر اجرایی نهمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین المللی سازه و فولاد، هدف از برگزاری این رویداد تخصصی را افزایش سطح دانش در بخش های مختلف سازه های فولادی در کشور و آسان سازی روند صادرات در این بخش به بازارهای منطقه عنوان کرد.

«علیرضا رضاییان» اعلام کرد: امسال 11 طرح برای انتخاب سازه فولادی برتر در کشور به دبیرخانه رسید که پروژه بیمارستان غرب تهران به عنوان طرح برتر فولادی سال 1397 کشور معرفی شد.

 نهمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین المللی سازه و فولاد بیستم و بیست و یکم آذرماه با حضور کارشناسان و مهندسان حوزه های ساختمانی و سازه های فولادی در هتل المپیک تهران برگزار شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۹
کد مطلب: 45352
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا