گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
محلات میزبان نمایشگاه بین المللی سنگ ایران
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران مهرماه امسال در نیم ور محلات برگزار می شود.
 
به گزارش ماین نیوز، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت سنگ ایران از ۱۶ الی ۱۹ مهر ماه امسال در محل دایمی نمایشگاه سنگ ایران در نیم ور محلات برگزار می شود.

حاجی پور افزود: 400 شرکت داخلی و خارجی برای حضور در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران ثبت نام کردند.

او گفت: با توجه به اطلاعات دریافتی از دبیرخانه این نمایشگاه ، استقبال شرکت های معدنی برای نمایش سنگ های کوپ معادن مختلف از نقاط مختلف کشور مطلوب بوده و انتظار می رود امسال بزرگترین سالن سنگ کوپ در این نمایشگاه دایر شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در ادامه افزود: با رایزنی های صورت گرفته توسط نمایشگاه بین المللی سنگ ایران مسئولان نمایشگاه های هند، ترکیه، چین و ایتالیا قول مساعد داده اند که در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران حضور داشته باشند.

حاجی پور همچنین با اشاره به نشست اخیر خود با هیئت مدیره این نمایشگاه گفت : درنشست اخیر با هیئت مدیره دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت سنگ ایران بیش از شش هزار بازرگان بین المللی توسط مدیران اجرایی این نمایشگاه شناسایی و برای تمامی آنان دعوت نامه ارسال شده است.

او همچنین از نمایش ماشین آلات معدنی در فضای باز این نمایشگاه خبرداد و افزود: حدود پنج هزار متر مربع فضای باز نیز برای ماشین آلات معدنی و دستگاه های فرآوری اختصاص داده شده که این فضا نیز در صورت نیاز افزایش پیدا می کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: برگزاری دومین میز سنگ کشور و سمینارهای تخصصی و آموزشی با حضور اساتید مطرح از دیگر برنامه های دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ است.

حاجی پور افزود: مهمترین اولویت در این نمایشگاه تلاش برای افزایش صادرات سنگ ایران است اگر چه عملکرد صنعت سنگ ایران در حوزه تولید و فرآوری قابل دفاع است اما در زمینه صادرات عملکرد خوبی وجود ندارد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۱
کد مطلب: 47420
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما