گروه بورس سهام و فلزات
 
سیگنال مثبت بازار در شرایط کرونا قیمت فلزات اساسی را صعودی کرد
گروه بورس سهام و فلزات - برگشت شرکت‌های بزرگ به فعالیت اقتصادی قیمت فلزات اساسی را در یک ماه گذشته کاملاً افزایشی کرده؛ چنانکه به نظر می‌رسد بازار محدودیت‌های کرونایی را شکسته و تقاضا را افزایش داده است.
 
به گزارش ماین نیوز، جدیدترین قیمت فلزات اساسی در بازار بورس لندن منتشر شد.

قیمت‌هایی که در این بازار کشف می‌شود، به عنوان مبنای قیمت در سایر بازارهای جهانی است. قیمت‌های امروز فلزات اساسی در بازار بورس لندن (LME) به این شرح است:


بررسی گراف قیمت فلز آلومینیوم نشان می‌دهد قیمت این فلز یک ماه گذشته پرنوسان اما افزایشی بوده است.

قیمت فلز آلومینیوم در دو هفته گذشته پس از شیوع موج دوم کرونا کاهش یافت و دلیل آن سیگنال منفی بازار به وضعیت اقتصادی آینده بود که با کاهش تقاضا قیمت‌ها نزولی شده بود اما در یک هفته اخیر باز هم قیمت‌ها افزایش یافته است، به طوری که این فلز بیشترین قیمت خود را با 1671 دلار ثبت کرده است.

همچنین بررسی گراف قیمتی فلز مس هم نشان می‌دهد که در یک ماه گذشته روند قیمت‌ها رو به افزایش بوده که بیشترین قیمت آن در دو هفته گذشته با 6322.5 دلار ثبت شده، اما پس از آن با نوسان‌های مختلف روند کاهشی را با 6399 دلار پیموده است.

بررسی گراف قیمت فلز روی باز هم باعث افزایش این فلز در یک ماه گذشته است، از 12684 دلار به 13470 دلار رسیده است.

به نظر می‌رسد که دوره رکود جدید بازار پس از شیوع کرونا رو به پایان است و بازار حداقل در حوزه فلزات اساسی چشم‌انداز مثبتی به آینده دارد. رویکرد مثبت بازار فلزات اساسی که بیشتر به دلیل افزایش تقاضا بوده و نشانگر برگشت فعالیت‌های اقتصادی به شرکت‌های بزرگ است را می‌توان به فال نیک گرفت.

نهادهای بین‌المللی مانند صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی هم رشد اقتصادی و چشم‌انداز بازار را برای اواخر امسال و نیز سال آینده رو به رشد پیش‌بینی کرده‌اند.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۴۳
کد مطلب: 52165
 
مرجع : خبرگزاری فارس