گروه اكتشاف و زمين شناسي
 
در نشست پایش اقدامات ایمیدرو در توسعه معادن استان فارس مطرح شد:
برنامه های ایمیدرو در توسعه اکتشافات، زیربناها و تامین مالی طرح های استان فارس
گروه اكتشاف و زمين شناسي - رییس هیات عامل ایمیدرو برنامه و اقدامات توسعه ای این سازمان در رونق حوزه معدن و صنایع معدنی استان فارس را اعلام کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، خداداد غریب پور در این جلسه که با حضور نماینده شیراز و زرقان و معاون اقتصادی استاندار فارس برگزتر شد، افزود: تهیه طرح های مطالعاتی برق رسانی به معادن سنگ آهک شمال و زیرسازی و آسفالت سازی معادن خاک نسوز شورجستان - آباده(فاز ۲) تا پایان امسال از جمله برنامه های ایمیدرو در این استان است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پروژه بهسازی قطعه دوم جاده خرامه - نی ریز با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد تومان نیز مورد توجه است.
رییس هیات عامل ایمیدرو افزود: ایمیدرو احداث جاده های لامرد - پارسیان(به طول ۴۵ کیلومتر) با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومان را در اولویت برنامه های خود در استان فوق قرار داده است.

غریب پور اعلام کرد: این پروژه عملیات انتقال محصول از منطقه ویژه اقتصادی لامرد به بندر پارسیان را تسهیل خواهد کرد.
وی با اشاره به برنامه ایمیدرو در توسعه فولاد غدیر نی ریز گفت: تامین مالی از محل افزایش سرمایه با هدف راه اندازی واحد فولادسازی این مجتمع و تامین آب این مجموعه فولادی در دست اقدام است.

رییس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به برنامه ریزی برای ارایه تسهیلات ویژه از محل منابع صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی برای تحقق اهداف ایمیدرو در این استان، گفت: امسال افزایش سرمایه ۵۰۰ میلیارد تومانی صندوق ثبت خواهد شد و سال آینده این رقم تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان افزایش می یابد.

وی افزود: این صندوق که از مجموعه های تحت پوشش ایمیدرو است، آمادگی دارد تا با ارایه تسهیلات برای توسعه معادن استان ها، اقدام به تامین مالی کند.
وی گفت: از محل منابع داخلی سازمان برنامه ها در حوزه های اکتشاف و آموزش استان ها را تا رسیدن به حصول نتیجه دنبال می کنیم.
تاریخ انتشار : جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۳
کد مطلب: 52978
 
مرجع : ایمیدرو