گروه معادن
 
مدیرکل امور استان‌های وزارت صمت مطرح کرد؛
دستور رئیس جمهور برای تعیین تکلیف «معادن حبس شده»
گروه معادن - مدیرکل امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: رئیس جمهور در رابطه با تعیین تکلیف قضیه «معادن حبس شده» دستور ویژه داده است.
 
به گزارش ماین نیوز، ایرج حسن پور امروز چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در سخنانی با بیان اینکه امروز در شرایط تحریم اقتصادی و شیوع کرونا قرار داریم، اظهار داشت: ما در جنگ اقتصادی قرار گرفته ایم که به نوعی از جنگ هشت سال دفاع مقدس هم سنگین‌تر است.

وفور کالا در بنادر

وی، عنوان کرد: دشمنان هر روزنه‌ای که پیدا می‌شود به دنبال تحریم هستند و به عناوین مختلف می‌خواهند که نظام مقدس جمهوری اسلامی و سیستم اقتصادی را فلج کنند که خوشبختانه با همراهی و همدلی دولتمردان، مقام معظم رهبری و سایر مدیران به این نتیجه نرسیده اند و کار دنبال می‌شود.

مدیرکل امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه در کشور و شرایط کرونا رسوب کالا در بنادر را داشتیم و این در حالیست که خیلی از کشورها این شرایط را نداشتند، افزود: کالا در انبارها انباشته بوده، گرانی‌ها در کنار این امر وجود دارد اما موجودی کالا باعث نشد که مشکلاتی در کشور به وجود آید.

حسن پور با بیان اینکه در روزهای اول شیوع کرونا حدود ۲۰۰ هزار عدد ماسک در کشور تولید می‌شد، گفت: در حال حاضر بیش از ۲۰ میلیون انواع ماسک در کشور تولید می‌شود.

وی، تاکید کرد: کالاهای اساسی نیز به وفور در بنادر وجود دارد و در حال مدیریت است تا برای تنظیم بازار و کمک به معیشت مردم توزیع شود.

مدیرکل امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ایجاد شورای «هم خانواده» در سطح استان‌ها به ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت، حضور تشکل‌های خصوصی، ادارات غله، شهرک‌های صنعتی و…، بیان داشت: این امر در راستای اجرای اهداف وزارتخانه و در هفت محور در دستور کار قرار گرفته است.

دستور ویژه رئیس جمهور برای تعیین تکلیف معادن حبس شده

حسن پور، توجه به تولید داخل، احیای واحدهای راکد، تقویت ناوگان حمل نقل جاده‌ای، ریلی و توسعه صنعت دریایی، تولید پوشاک به خصوص در مناطق محروم و… را از جمله اهداف وزارت صمت عنوان کرد و افزود: مدیریت واردات و توسعه صادرات غیر نفتی، تنوع کالاهای صادراتی به کشورهای هدف، تهاتر واردات و صادرات، بهینه کردن فرش و… از دیگر سیاست‌های مدنظر است.

وی با تاکید بر توجه به بحث تنظیم بازار، حمل و نقل کالاها، تهیه و توزیع کالا، ایجاد صنایع تبدیلی معادن و… افزود: خیلی از معادن در کشور وجود دارند که حبس و ثبت شده اند اما هنوز تعیین تکلیف نشده اند.

مدیرکل امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه این معادن باید هر چه سریع‌تر به مردم واگذار شوند، افزود: بر اساس تفویض اختیاری که به استان‌ها ابلاغ شده این معادن باید تعیین تکلیف شوند چرا که دستور رئیس جمهور بوده که قضیه حبس معادن سریع‌تر تعیین تکلیف شوند.

حسن پور با اشاره به اینکه لرستان از استان‌های محروم است و باید یک سری زیرساخت‌ها و پروژه‌های مهم در آنها اجرا شود، ادامه داد: عمده مشکل ما در این استان‌ها عدم اجرای پروژه‌ها و ایجاد اشتغال است.

وی، بیان داشت: شرایط ویژه در سطح کشور داریم و در حال حاضر با مشکل معیشت و گرانی در کشور مواجه هستیم، قیمت کالاها به صورت شناور افزایش پیدا کرده است و نیاز است بازرسان و گشت‌های ویژه فعالیت جدی داشته باشند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۷
کد مطلب: 53688
 
مرجع : خبرگزاری مهر