گروه معادن مس
 
مشهود بودن مازاد عرضه در معاملات بورس کالای ملی مس؛
اولین کاهش قیمت پس از سه ماه رشد بی وقفه نرخ‌ها
گروه معادن >مس - شرکت صنایع ملی مس ایران در هفته منتهی به بیست و هشتم آبان ماه ۱۳۹۹، با اولین کاهش قیمت محصول اصلی خود یعنی کاتد مس پس از سه ماه رشد پیاپی نرخ‌ها مواجه بود.
 
به گزارش ماین نیوز، بر اساس معاملات صورت گرفته در بورس کالا، شرکت صنایع ملی مس ایران در هفته منتهی به بیست و هشتم آبان ماه ۱۳۹۹، با اولین کاهش قیمت محصول اصلی خود یعنی کاتد مس پس از سه ماه رشد پیاپی نرخ‌ها مواجه بود.

در هفته گذشته شاهد عرضه ۴.۰۰۰ تن کاتد مس بودیم که صرفا ۲.۰۰۰ تن از این محصول خریدارای شد. نرخ پایه‌ی عرضه آن نیز ۱ هزار و ۷۵۷ میلیون ریال در هرتن بود که ۲ درصد کمتر از نرخ هفته قبل از آن است. ارزش معاملات این محصول به این ترتیب به ۳ هزار و ۵۱۵ میلیارد ریال رسید. ۷۰۰ تن از معامله ۲.۰۰۰ تنی به صورت مچینگ صورت گرفت.

جمع ارزش معاملات محصولات شرکت ملی مس ایران در هفته گذشته به ۴ هزار و ۲۷۱ میلیارد ریال رسید.
در جدول زیر آمار معاملات کاتد مس شرکت ملی صنایع مس ایران ارائه شده است:


همچنین در نمودار زیر روند تغییر نرخ فروش کاتد مس این شرکت طی سه ماه اخیر ارائه شده است.


همچنین در ادامه نمودار فروش هفتگی این شرکت در بورس کالا طی سه ماه اخیر ارائه شده است. جمع کل ارزش معاملات این شرکت از ابتدای سال تا پایان هفته سوم آبان به حدود ۱۲۱ هزار میلیارد ریال رسیده است. همان گونه که در نمودار نیز مشخص است شاهد افت سنگین معاملات دو هفته اخیر در مقایسه با چند هفته گذشته هستیم.

تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۳
کد مطلب: 53710
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز