گروه صنایع معدنی فولاد
 
نرخ میلگرد شرکت به کمتر از ۱۰۰ میلیون ریال در هر تن رسید؛
تقاضای ضعیف محصولات فولاد خراسان در بورس کالا
گروه صنایع معدنی >فولاد - شرکت فولاد خراسان در هفته کاری منتهی به ۲۸ آبان ماه همانند هفته قبل از آن با کاهش سنگین ارزش معاملات همراه بود، به گونه‌ای که کل ارزش معاملات هفتگی شرکت به ۴۵۰ میلیارد ریال رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت فولاد خراسان در هفته کاری منتهی به ۲۸ آبان ماه همانند هفته قبل از آن با کاهش سنگین ارزش معاملات همراه بود، به گونه‌ای که کل ارزش معاملات هفتگی شرکت به ۴۵۰ میلیارد ریال رسید.

حجم عرضه شمش فولاد این شرکت ۷.۰۰۰ تن بود که تنها ۱.۰۰ تن تقاضا برای آن ثبت شد. نرخ هر تن از این محصول به ۹۳ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال و ارزش معاملات آن نیز به ۹۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال رسید. این نرخ در مقایسه با هفته قبل از آن در حدود ۴.۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد. به این ترتیب در دو هفته گذشته شاهد کاهش ۱۰ درصدی نرخ شمش فولاد این شرکت بوده ایم.

همچنین سبدمیلگرد عرضه شده این شرکت نیز با تقاضای بسیار ضعیفی همراه بود و از عرضه‌ی ۸.۰۳۲ تنی صورت گرفته ۴.۵۳۲ تن تقاضا ثبت گردید. نرخ هر تن میلگرد نیز به ۹۹ میلیون و ۷۴۰ هزار ریال رسید که در حدود ۱۰ درصد کاهش را نسبت به هفته قبل‌تر نشان می‌دهد.

به این ترتیب جمع کل ارزش معاملات هفته قبل به ۵۴۵ میلیارد ریال رسید.

در جدول زیر آمار معاملات شرکت فولاد خراسان ارائه شده است:


در جدول زیر ارزش معاملات این شرکت در سه ماه گذشته ارائه شده است. هر چند که نسبت به هفته سوم آبان ماه شاهد رشد ارزش معاملات هستیم، اما در مقایسه با میانگین ارزش معاملات هفتگی چند ماه گذشته همچنان روند فروش شرکت ضعیف ارزیابی می‌شود.

تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۳
کد مطلب: 53711
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز