گروه صنایع معدنی
 
استاندار هرمزگان خبرداد
فاز اول بندر پارسیان آماده بهره‌برداری
جمع آوری دفاتر تمامی صنایع هرمزگان در تهران
گروه صنایع معدنی - استاندار هرمزگان گفت: در آینده نزدیک به طور رسمی فاز اول بندر منطقه ویژه پارسیان به بهره‌برداری می‌رسد.
 
به گزارش ماین نیوز، فریدون همتی صبح امروز(۲۲ آذرماه) عنوان کرد: فاز اول بندر منطقه ویژه پارسیان، با ظرفیت ۹ میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا آماده شده و پنجمین کشتی از این بندر در حال بارگیری برای صادرات است.

وی ادامه داد: چهار اسکله در این بندر ساخته می‌شود و در آینده نزدیک به طور رسمی فاز اول این بندر به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار هرمزگان بیان کرد: تاکنون ۱۰۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری در بندر منطقه ویژه پارسیان صورت گرفته و در این بندر، کشتی های با تناژ بالا پهلوگیری خواهند کرد.

همتی تصریح کرد: عملیات اجرایی پروژه‌های زیرساختی در این منطقه نیز به زودی آغاز می‌شود و تاکنون نزدیک به ۷۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه‌ها تامین منابع و سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: منطقه ویژه پارسیان برای تولید بیش از ۱۴ میلیون تن محصولات پتروشیمی، چهار میلیون تن فولاد، هزار و ۴۰۰ تن پودر آلومینا، پنج هزار مگاوات برق و آب شیرین کن ۷۵۰ هزار مترمکعبی، طراحی شده است.

استاندار هرمزگان بیان کرد: دفاتر تمامی صنایع استان هرمزگان در تهران باید جمع و مدیران و هیات مدیره در منطقه مستقر، حساب های بانکی صنایع باید به هرمزگان منتقل شوند و هیچ حساب بانکی صنایع هرمزگان نباید در تهران باشد.

وی با انتقاد از استقرار مسئولان صنایع هرمزگان در تهران، تصریح کرد: یکی از چالش‌ها و مشکلاتی که پیشبرد امور صنایع را با کندی مواجه می کند حضور برخی مدیران و اعضای هیات مدیره های صنایع استان در خارج از محل پروژه و در تهران است که باید تمامی هیات مدیره و مسئولان آن در منطقه محل فعالیت مستقر شوند.

همتی همچنین بر لزوم و ضرورت انتقال حساب شرکت‌های مستقر در استان و منطقه از تهران به بندرعباس تاکید کرد و گفت: علاوه بر جمع شدن دفاتر تهران و حضور نیروها در آن شهر که هزینه هایی را بر دوش منطقه مترتب کرده باید حساب‌های بانکی نیز در اسرع وقت در بانک‌های استان و شهرستان منتقل شود.

استاندار هرمزگان همچنین از پروژه در دست ساخت اتوبان محور شهرستان پارسیان به ساحل بوستانو که به طول ۱۱ کیلومتر در مرحله خاکبرداری است، بازدید و پس از بررسی مشکلات پیمانکاران دستور داد، تسهیلات مناسب جهت تکمیل این پروژه تخصیص یابد.

وی از افتتاح رمپ فلزی شناور و ایستگاه آتش نشانی بندر شیو با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان خبرداد و عنوان کرد: در پی درخواست مردم برای فعالیت گمرک شیو در ساعات غیر اداری مقرر شد که هفته جاری کمیته ای برای بررسی این موضوع و رفع موانع در جهت تامین خواسته مردم تشکیل و راهی این گمرک شود و پیگیری لازم را انجام دهند و با توجه به اقدام های در دست انجام، سطح فعالیت ها در این بندر گسترش بیشتری پیدا خواهد کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۰
کد مطلب: 54027
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا