گروه معادن سرب و روی
 
طی سال گذشته میلادی:
چین کماکان پیشتاز تولید سرب جهان شد
گروه معادن >سرب و روی - چین طی سال گذشته میلادی همچنان در صدر تولیدکنندگان سرب جهان قرار گرفت.
 
به گزارش ماین نیوز، به نقل از وب سایت سازمان مطالعات زمین شناسی آ مریکاUSGS طی سال 2020 میلادی چین با تولید یک میلیون و 900 هزارتن سرب در صدر تولیدکنندگان این ماده معدنی در جهان قرار گرفت. این در حالی است که میزان تولید این کشور نسبت به سال پیش از آن(2میلیون تن) شاهد افت 5 درصدی بود.

همچنین استرالیا و آمریکا به ترتیب با تولید 480 هزار تن و 290 هزار تن سرب طی مدت یاد شده، به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جهان در تولید این ماده معدنی ایستادند.

از آنجا که محدودیت های قرنطینه ناشی از شیوع ویروس کرونا بخش معدن را در بسیاری از کشورها به ویژه بولیوی، قزاقستان، مکزیک و پرو تحت تاثیر قرار داده است، در نتیجه تولید معادن سرب جهان طی سال 2020 میلادی با افت 7 درصدی به 4 میلیون و 400 هزار تن کاهش یافت.

بر اساس گزارش گروه مطالعات بین المللی سرب و روی میزان تولید سرب تصفیه شده جهان نیز طی سال گذشته میلادی با کاهش 4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 2019 میلادی 11 میلیون و 700 هزار تن به ثبت رسید. همچنین طی سال2020 میلادی میزان مصرف این ماده معدنی 11 میلیون و 400 هزار تن گزارش شد که حاکی از افت 7 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۶
کد مطلب: 56033
 
مرجع : روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)