گروه معادن فلزات گرانبها
 
بزرگترین کارخانه فرآوری طلای شرق کشور در آستانه بهره برداری
گروه معادن >فلزات گرانبها - با بهره برداری از کارخانه فرآوری طلا در معدن شادان خوسف، سالانه ۳۷۰ کیلوگرم به ظرفیت تولید طلا در کشور افزوده می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، سه واحد فرآوری طلا در شهرستان‌های خوسف و نهبندان در حال ساخت است که کارخانه فرآوری طلای شادان آماده بهره‌برداری و دو واحد تولید شمش طلای ماهر آباد و کودکان نیز در مرحله نصب ماشین‌آلات کارخانه است.

آخوندی فرماندار خوسف در بازدید از این معادن گفت: معدن طلای شادان با ذخیره قطعی۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تن، بزرگترین معدن طلای شرق کشور است که آذر ماه امسال ظرفیت استحصال سالانه طلا در آن به ۳۷۰ کیلوگرم می‌رسد.

او افزود: میزان سرمایه گذاری در معدن طلای شادان بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان است که واحد فرآوری آن تا پایان امسال راه اندازی می‌شود.
اشتغال ۵۷۰ نفری در معادن طلای خوسف

دو واحد فرآوری طلای دیگر در جوار معادن ماهر آباد و کودکان شهرستان خوسف در حال ساخت است که سالانه بیش از ۷۰ کیلوگرم طلا در معدن کودکان استحصال می‌شود.

به گفته فرماندار خوسف بخش خصوصی میلیارد تومان در معدن طلای کودکان سرمایه گذاری کرده است که با افزایش محدوده این معدن، فرآوری طلا از ۷۰ کیلوگرم در سال افزایش می‌یابد.

آخوندی با اشاره به دغدغه سرمایه گذاران افزود: احداث پست ۱۳۲ کیلوولت و تامین آب دو مشکل اساسی پیش روی این معادن است که امیدواریم با پیگیری‌های استاندار، هر چه سریعتر به نتیجه برسد.

عیار ماده معدنی طلا در معدن شادان ۵۵ صدم، معدن کودکان ۲ و یک دهم و معدن هیرد ۹۲ صدم پی پی ام اعلام شده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۲۹
کد مطلب: 56229
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان