گروه صنایع معدنی سیمان
 
خط و نشان وزارت صنعت برای انجمن سیمان
افزایش قیمت سیمان تکذیب شد
گروه صنایع معدنی >سیمان - افزایش قیمت سیمان منوط به کارگروه تنظیم بازار است و انجمن سیمان حق افزایش قیمت سیمان را بدون اجازه این کار گروه ندارد.
به گزارش ماین نیوز، یزدان سیف، مدیرکل تامین و توزیع کالای وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام این خبر، اظهار کرد: انجمن سیمان اطلاع رسانی کرده است که قرار است قیمت گذاری سیمان را از این پس انجام دهد.

وی ادامه داد: این در حالی است که قیمتگذاری سیمان به انجمن سیمان واگذار نشده است و کار گروه تنظیم بازار همچنان موظف به قیمتگذاری این کالا و سایر کالاهای اساسی است.

مدیرکل تامین و توزیع کالای وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه انجمن سیمان اعلام کرده است که می‌خواهد قیمت سیمان را 14 تا 21 درصد افزایش دهد، سال قبل توافقی برای واگذاری قیمتگذاری سیمان به انجمن سیمان شده است، این توافقنامه مربوط به سال آینده است و الان چنین توافقی مورد قبول ما نیست.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به تصمیم دولت مبنی بر اجرای فاز دوم هدفمندسازی هر گونه قیمتگذاری و تنظیم بازار کالای اساسی باید بر عهده کارگروه تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت باشد، خاطر نشان کرد: آیین‌نامه این قانون نیز در حال تدوین است و از سال جاری مبنای عمل قرار می‌گیرد.

مدیرکل تامین و توزیع کالای وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: ما به انجمن سیمان نامه‌ای زده‌ایم که هر گونه افزایش قیمت سیمان تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

وی با بیان این که معاون اول رییس جمهوری تاکید کرده است که قیمتگذاری کالاهای اساسی هم‌چنان بر عهده ستاد تنظیم بازار، گفت: بنابراین اظهارنظر انجمن سیمان مبنی بر افزایش 14 تا 21 درصدی قیمت سیمان در سال جاری کذب است و ما آن را رد می‌کنیم.
تاریخ انتشار : جمعه ۱ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۵۳
کد مطلب: 5668
 
۸ نظر
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 


شهاب
ما سهامداران بازیچه یک عده شایعه ساز شده ایم اخر سر نفهمیدیم قیمت سیمان افزایش می یابد یا خیر؟! (110)
پاسخ سردبیر سایت: دوست عزیز ابتدا رئیس انجمن سیمان از افزایش قیمت سیمان در سال 1393 براساس مصوبه این انجمن خبر داد. اما به فاصله تنها چند روز مدیرکل تامین و توزیع کالای وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد که این افزایش قیمت قانونی نبوده و انجمن سیمان حق ندارد راسا تصمیم به افزایش قیمت سیمان بگیرد. به نظر می رسد برای مشخص شدن تکلیف قیمت سیمان در سال 1393 دستکم باید تا پایان تعطیلات سال نو منتظر بمانیم. ما هم امیدواریم مسئولان ذیربط هرچه سریعتر تکلیف قیمت سیمان در سال جاری را مشخص کنند تا دوستانی همچون شما که روی سهام شرکتهای سیمانی سرمایه گذاری کرده اید از بلاتکلیفی درآیند.
۱۳۹۳-۰۱-۰۲ ۱۴:۳۹:۵۴
 
محمود
کذب مطلبی است که دربالا درج شده ،چون همین یکساعت پیش قیمت گرفتم ازکارخانه های سیمان یاسوج وسپاهان که عملا براساس قیمت حدید می فروشند (113)
پاسخ سردبیر سایت: دوست عزیز خبر "افزایش قیمت سیمان تکذیب شد" به نقل از اظهارانت مدیرکل تامین و توزیع کالای وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شده که با توجه به اظهارنظر شما به نظر می رسد وزارت صنعت نتوانسته جلوی افزایش قیمت سیمان را بگیرد. حتما در روزهای آینده گزارشی را از وضعیت بازار سیمان منتشر کرده و وضعیت قیمتهای سیمان را بررسی خواهیم کرد.
با تشکر از حسن توجه شما
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۵:۳۳:۴۴
 
محمد
با سلام وتشکر از سردبیر سایت که به نظر مخاطبان توجه می کنند و پاسخ می دهند فکر می کنم زور انجمن سیمان به وزارتخانه چربیده چون از ابتدای فروش امسال کارخانه های سیمان قیمتها رو افزایش داده اند وبا نرخهای جدید می فروشند سیمان کرمان 21000تومان در هرتن افزایش قیمت داشته و سیمان سفید نی ریز حدود41000تومان اگر دولت نتواند جلوی این خودسری و هرج ومرج رو بگیرد وای به حال و روز مردم باید شاهد افزایش نرخ تورم باشیم نه کنترل ان (115)
پاسخ سردبیر سایت: البته وزارتخانه که دستکم از زبان یکی از مسئولانش یعنی مدیرکل تنظیم بازار با افزایش قیمت سیمان مخالفت و اعلام کرده که انجمن اصولا حق قیمتگذاری ندارد. ما برحسب وظیفه همچنان پیگیر موضوع افزایش قیمت سیمان هستیم اما نظر شخصی بنده این است که درباره افزایش قیمت سیمان نمی توان دستکم تا پایان تعطیلات نظر قطعی داد. اگرچه به گفته شما و برخی دیگر از کاربران محترم کارخانه ها افزایش قیمت را از ابتدای امسال آغاز کرده اند. به هر حال برای خود ما هم افزایش قیمت سیمان در شرایطی که دولت کنترل تورم را هدف اصلی خود اعلام کرده جای سوال دارد.
با تشکر از پیگیری و توجه شما
۱۳۹۳-۰۱-۰۶ ۰۷:۵۲:۱۴
 
ارش
به نظر شما صنایع سیمان ما تا الان داشتن ضرر می دادن که یکدفعه شاهد چنین افزایش قیمتی هستیم واقعا چه چیزی توی این مملکت تغییر کرده که در ارتباط با صنعت سیمان بوده و به طبع ان صنایع سیمان ما هم بخواهند قیمتها را بالا ببرند.مگر در پایان سال همه شرکنهای سیمان سود سهام شان رو اعلام نکردن افزایش بی ضابطه قیمت سیمان که نظارت دولت رو هم داره بدلیل انکه جزو کالاهای اساسی هستباعث تورم در سایر مصالح ساختمانی می شود وبه صنعت ساخنمان ضرر مد رساند (116)
۱۳۹۳-۰۱-۰۶ ۱۴:۴۲:۳۲
 
ارش
واقعا در این مملکت چه اتفاقی افتاده و کدامیک از مولفه های تولید سیمان در بخش های زیر مجموعه شاهد تغییر در این سطح بوده که کارخانه های سیمان با مستمسک قرار دادن ان بخواهند چنین تغییر قیمتی داشته باشند مگر صنایع سیمان ما در اخر سال همگی سود سهام شان را اعلام نکردن پس تا حالا ضرر نمی دادن که با افزایش قیمت بخواهند جبران ضرر بکنند.از طرفی اگر سیمان که جزو کالاهای اساسی محسوب می شود و دولت روی قیمت ان نظارت دارد این چنین بی ضابطه افزایش قیمت داشته باشد باعث می شود سایر مصالح ساختمانی که نظارت دولت هم روی انها نیست به طبع سیمان گران شوند در نتیجه به تورم دامن بزنند و باعث ضربه به صنعت ساختمان شوند (117)
۱۳۹۳-۰۱-۰۶ ۱۵:۰۹:۵۲
 
یاسر
ما به تدبیر دولت در افزایش بی رویه قیمت سیمان چشم امید بسته ایم (119)
۱۳۹۳-۰۱-۰۷ ۰۶:۴۹:۳۵
 
محسن
مساله قیمت سیمان جنگ بین قدرت و ثروت هست اما تجربه ثابت کرده پول می تواند سر زور رو خم کنه در این بازی برد باسیمانی ها هست باخت با مصرف کننده وتماشاچی دولت یاسر جان زیادی خوشبین هستی (122)
۱۳۹۳-۰۱-۰۸ ۲۲:۵۰:۴۹
 
منو توپول
انجمن سیمان چکارس که بخواد سیمان را گران کند! واسه باز سازی کشور ویرانه سوریه اصلا شاید سیمان رایگان شد. به جون المیرا 67 یا همون سکینه خودمون (3473)
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۷:۴۸:۱۶