گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
طی سال های 95 تا 99 انجام شد:
بومی سازی بیش از ۸۶۰۰ قطعه در شرکت آلومینای ایران
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - مدیرعامل شرکت آلومینای ایران اعلام کرد: طی سال های 95 تا 99، بیش از 8600 قطعه در این مجتمع بومی سازی شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، تورج زارع با بیان این مطلب گفت: مجتمع آلومینای ایران طی سال‌های گذشته با ایجاد دپارتمان ساخت و خود کفایی در سال 86، برنامه ایجاد دانش فنی و افزایش تولید آلومینا و بومی سازی و ساخت قطعات و تجهیزات را دنبال کرده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این، شرکت مذکور نسبت به ایجاد و تکمیل بانک اطلاعاتی سازندگان تجهیزات و قطعات، تولیدکنندگان مواد اولیه، فروشندگان، پیمانکاران، مشاوران و متخصصان معادن و صنایع فولادسازی و فناوری‌های مربوطه اقدام کرده است.

برخورداری از تکنولوژی یونیک
مدیرعامل شرکت آلومینای ایران بیان داشت: این شرکت طی سال های گذشته، با همکاری بیش از 50 شرکت خصوصی، گام های ارزنده ای در حوزه بومی سازی همچون بومی سازی قطعات پمپ هملمن و گهو و نیز استفاده از پارچه فیلتر ایرانی برای تهیه فیلتر انجام داده است.

وی افزود: شرکت آلومینا دارای تکنولوژی یونیک در ایران بوده و در توسعه تکنولوژی مربوطه به تنهایی قدم برداشته است.

زارع خاطرنشان کرد: این مجتمع 613 قطعه در سال 95، حدود 1140 قطعه در سال 96، حدود 1628 قطعه در سال 97، حدود 2286 قطعه در سال 98 و حدود 2956 قطعه در سال 99 بومی سازی کرده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۴
کد مطلب: 57443
 
مرجع : ایمیدرو