گروه معادن سرب و روی
 
اتمام فرآیند نصب سیستم فیلتر پرس کارخانه فرآوری سرب و روی مهدی آباد
استفاده از "های تک" در ساخت فیلترپرس مجتمع
گروه معادن >سرب و روی - حمید رضا حمایت، مدیر مجتمع سرب و روی مهدی آباد خبر داد: عملیات نصب سیستم فیلتر پرس کارخانه فرآوری این مجتمع به اتمام رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، " حمایت " با اعلام این خبر افزود: مدار فیلتراسیون کارخانه فرآوری مجتمع شامل دو دستگاه فیلتر پرس به‌ منظور آبگیری کنسانتره سرب و کنسانتره روی است که توسط شرکت معتبر و بین المللی MATEC ایتالیا، طی یک سال طراحی و ساخته شده است.

وی در ادامه افزود: در طراحی و ساخت این مدل فیلتر پرس با استفاده از تکنولوژی بالا (High Tech) آبگیری از ذرات ریز با ابعاد 10 میکرون با اعمال فشار کاری بالای "20 بار" انجام می شود که در صنایع کشور بی‌سابقه است. حمایت تاکید کرد: بدین ترتیب فیلتر پرس فوق، قادر به تولید 10 تن کنسانتره سرب و 18 تن کنسانتره روی در ساعت با رطوبت 10 درصد است.

معدن سرب و روی مهدی آباد بزرگترین معدن سرب و روی کشور محسوب می شود و با برآورد سرمایه گذاری بیش از یک میلیارد دلار، به ‌عنوان یکی از مهمترین طرح های صنایع معدن ایران در زمینه تأمین خوراک کارخانه های شمش سرب و روی کشور مطرح است. با احداث کارخانه های سرب و روی در این مجتمع، نزدیک به ۲٫۵ درصد فلز روی جهان تامین خواهد شد.

در حال حاضر احداث کارخانه نخست فرآوری، بیش از 67 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که مطابق برنامه در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری خواهد رسید.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۴
کد مطلب: 58925
 
مرجع : ایمیدرو