گروه معادن سرب و روی
 
رئیس‌کل دادگستری زنجان برای تعیین تکلیف پسماندهای "سرب و روی" ضرب‌الاجل صادر کرد
گروه معادن >سرب و روی - رئیس‌کل دادگستری استان زنجان گفت: باید پسماندهای دپو شده در محل جدید، در کوتاه‌ترین زمان ممکن تعیین تکلیف شود تا مردم از منافع آن منتفع شوند.
 
به گزارش ماین نیوز، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در دهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی ضمن بزرگداشت مقام سردار سلیمانی، اظهار داشت: حاج قاسم یک الگوی زنده و سرمشق عینی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شخصیت بی‌نظیری چون حاج قاسم سلیمانی خدمات شایانی برای نظام و اسلام داشته است، تصریح کرد: دشمن همیشه از تدابیر وی می‌ترسید و امروز هم حتی شهادت حاج قاسم هم یاس را برای دشمن به دنبال دارد.

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان در ادامه با بیان اینکه دپوی پسماند سرب و روی معضل چندین ساله استان بود که عوارض زیست محیطی و مشکلات امنیتی برای استان ایجاد کرده بود و امروز با پیگیری دستگاه قضایی این مشکل با انتقال به محل جدید حل شده است، ادامه داد: امروز مردم باید از مزایا و منافع این پسماندها بهره‌مند شوند همانگونه که در گذشته از معضلات آن در رنج بودند.

وی اذعان کرد: با گذشت حدود یک و نیم سال از انتقال محل پسماند سرب و روی به روستای "سردهات" هنوز دستگاه‌های ذیربط کاری نکرده‌اند و این یک کوتاهی در انجام وظایف برای تعیین تکلیف پسماند سرب و روی محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام نیارکی ضمن تاکید بر تعیین تکلیف پسماندهای روی در کوتاه‌ترین زمان ممکن، یادآور شد: موضوع بهره‌مندی مردم از منافع این پسماندها، جزء مصوبات سفر ریاست جمهوری بوده و در رای دادگاه دیوان عالی کشور آمده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۲
کد مطلب: 59379
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم