گروه معادن زغال‌سنگ
 
کرمان را به قطب زغال‌سنگ کشور تبدیل می‌کنیم
گروه معادن >زغال‌سنگ - مدیرعامل جدید شرکت معادن زغال سنگ کرمان با تاکید بر اینکه این استان را به قطب زغال سنگ کشور تبدیل می کنیم گفت: همه باید در این مسیر تلاش و همکاری کنیم و با خرد جمعی کار را پیش ببریم.
 
به گزارش ماین نیوز، سیدمجتبی شریفی عصر روز سه شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت معادن زغال سنگ کرمان افزود: این فرایند به شرط همکاری و هم افزایی فرابخشی محقق می‌شود، همه مسئولان می خواهند اما این کافی نیست لذا ابتدا باید عمل کنیم.

وی ابراز داشت: باید سرمایه های راکد این شرکت را به سمت تولید هدایت کنیم و این فرایند کرمان را در بالاترین سطح زغالی کشور قرار می دهد.

مدیرعامل شرکت معادن زغال سنگ استان کرمان گفت: باید سرمایه‌ها را بازیابی و سیستم‌ها را نوین و بروز کنیم که انجام این امور شرکت را به جایگاه اصلی خود می‌رساند.

وی با بیان اینکه برنامه های شرکت معادن زغال سنگ کرمان به سه بخش از جمله ایمنی، تولید و رفاه پرسنل تقسیم می شود اظهار داشت: ایمنی در اولویت کاری ما است زیرا کارگر باید باسلامت به تونل معدن برود و برگردد که این امر به عنوان تفکر اصلی در اولویت است.

شریفی افزود: ما از نظر اخلاقی، وجدانی و دیگر مسائل مسئول ایجاد هر مشکلی برای کارگران معادن زغال‌سنگ هستیم زیرا هر اتفاقی هزینه بسیاری به دنبال دارد.

وی عنوان کرد: اولویت دیگر ما افزایش تولید است که برای تحقق آن باید ابتدا زنجیره تولید طی شود و همچنین باید ابتدا ریشه ها را شناسایی کرد، و پس از ورود به آن، بررسی شود و مشکلات را رفع کنیم.

مدیرعامل شرکت معادن زغال سنگ استان کرمان با اشاره به ضرورت ارتقای معیارهای رفاهی و معیشتی کارگران معادن زغال سنگ کرمان به عنوان دیگر اولویت این شرکت یادآور شد: هرزمان ایمنی و تولید را ارتقا دهیم، رفاه هم به دنبال آن به‌وجود می آید.

وی تاکید کرد: خود را بخشی از بدنه کارگری می دانم زیرا کار در آنجا انجام می شود و کارگر از طرفی نیاز دارد که کار کند و باید از وجود او نهایت استفاده را ببریم.

واگذاری معادن زغال سنگ کرمان منتفی است

بابایی سرپرست شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی فولاد (دالاهو) نیز در این نشست با اشاره به برنامه های این شرکت در خصوص معادن زغال سنگ کرمان و ضرورت ها گفت: شرکت معادن زغال سنگ کرمان به بخش خصوصی واگذار نمی‌شوند و این فرایند منتفی است.

یدالله زمانی نماینده شورای کارگری معادن زغالسنگ کرمان نیز در این نشست به بخشی از سختی های کار در معدن اشاره کرد و خواستار توجه بیشتر کارفذمایان به کارگران و استخدامی‌های جدید در این شرکت شد.

همچنین در این آیین طی حکمی، سیدمحسن شریفی به عنوان مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ کرمان منصوب شد. شریفی پیش از این عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگی بوده است.

پیش از این مجتبی رنجبر به عنوان سرپرست و باقر نیک طبع مدیرعامل پیشین در راس شرکت معادن زغال سنگ کرمان بودند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۸
کد مطلب: 59538
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا