گروه صنایع معدنی سیمان
 
محدودیت جدید برای صنعت سیمان
چرا برق سیمانی‌ها قطع شد؟
گروه صنایع معدنی >سیمان - گویا بعد از فولاد دولت محدودیت جدیدی برای کارخانه‌های سیمان اعمال کرده و برق واحدهای سیمان هم قطع شده است. آیا قطع برق قیمت سیمان را بالا می‌برد؟
به گزارش ماین نیوز، دولت محدودیت جدیدی برای کارخانه‌های سیمان اعمال کرده است. گویا در سه روز گذشته وزارت نیرو به مدیران کارخانه‌های سیمان اعلام کرده که تا سه روز آینده برق آنها هم سهمیه‌بندی می‌شود. اما آیا قیمت سیمان گران می‌شود؟

سهمیه‌بندی برق سیمانی‌ها در حالی است که برق واحدهای فولادی هم پییش از این قطع شده بود. گویا دولت با اعمال محدودیت‌های جدید برای صنایع، قصد دارد برق و گاز خانگی را تامین کند.
آیا قطع برق سیمان تا پایان هفته ادامه دارد؟

یک کارشناس صنعت سیمان به تجارت‌نیوز گفت: وزارت نیرو از ابتدای هفته به کارخانه‌های سیمان و فولاد اعلام کرده است که در این سه روز (یعنی تا فردا) محدودیت جدید در حوزه برق برای کارخانه‌های سیمان اعمال می‌شود این در حالی است که آنها وعده دادند که محدودیت برق تا پایان هفته برطرف می‌شود.

نادر غفاری توضیح داد: اعمال محدودیت برای کارخانه‌های سیمان در هر منطقه متفاوت است.

او ادامه داد: با توجه به محدودیت جدید برق برای کارخانه‌های سیمان هنوز تولید سیمان نسبت به مدت مشابه ماه گذشته کم نشده است. به عنوان مثال در هفته گذشته یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن سیمان به بورس کالا عرضه شده است.

غفاری گفت: به دولت هشدار دادیم چنانچه قطع برق سیمانی‌ها در این هفته هم تداوم داشته باشد، این قطعی برق در نهایت منجر به کمبود سیمان در بازار می‌شود. در صورت کمبود قیمت سیمان نیز در بازار افزایش خواهد یافت.
تولید سیمان در زمستان ۱۴۰۰

براساس این گزارش تولیدکنندگان سیمان می‌گویند چنانچه قطع برق صنعت سیمان تداوم داشته باشد تولید سیمان در زمستان کاهش پیدا می‌کند. پیش‌تر عبدالرضا شیخان، دبیر انجمن سیمان گفته بود: «وزارت نیرو از ساعت هفت صبح تا ۱۰ شب برای صنعت سیمان محدودیت ایجاد کرده است. آنها توانسته‌اند در شبانه روز ۵۰ درصد برق تولیدکنندگان سیمان را تامین کنند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۰
کد مطلب: 59596
 
مرجع : تجارت‌نیوز