گروه معادن زغال‌سنگ
 
استخراج از معدن زغال سنگ در ولایت غور آغاز شد
گروه معادن >زغال‌سنگ - نیاز به سوخت مردم ولایت غور با آغاز به کار معدن زغال سنگ در غور تأمین می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، نماینده ویژه والی غور گفت: استخراج از معدن زغال سنگ غور آغاز شده و نیاز به سوخت مردم این ولایت با آغاز به کار این معدن برطرف خواهد شد.

ولایت غور یکی از ولایت‌های محروم در حوزه غرب افغانستان است که در حکومت گذشته به دلیل عدم توجه مسئولان حکومتی هیچ پروژه عمرانی در آن انجام نشده، اما حالا با روی کار آمدن طالبان، به تازگی کار استخراج معدن زغال سنگ در آن شروع شده است.

واحد شهریار، رئیس شرکت خصوصی استخراج معادن در غور در گفتگو با خبرنگاران گفت: پس از حفاری تیم‌های این شرکت در منطقه اسپین سنگ در شهرستان الایار ولایت غور معدن زغال سنگ آماده استخراج شده و قرار است تا روزانه نزدیک به ۵۰ تن زغال سنگ از این معدن بدست آید.

آغاز به کار معدن غور برای صدها تن اشتغال مستقیم ایجاد خواهد کرد.

شهریار گفت: قرار است تا در کنار استخراج زغال سنگ، در برنامه­‌های طولانی مدت زمینه تولید انرژی را فراهم کرده و ترمیم خیابان‌­ها و شاهراه­ها را آغاز کنند.

از سوی دیگر عبدالحکیم همت، مسئول اداره معادن ولایت غور در این مورد گفت: حکومت مصمم است تا با تکیه بر نیروهای متخصص در افغانستان معادن خود را در ولایت‌های مختلف افغانستان استخراج کند تا در کنار ایجاد فرصت­‌های کاری برای شهروندان از داشته های معدنی خود استفاده کند.

احمد الله لبیب فرمانده پلیس ولایت غور نیز در این باره گفت: تمامی نیروهای امنیتی در این ­ولایت آماده هستند امنیت شرکت‌ها، کارمندان و معادن را تأمین کنند و از سوی دیگر با گروه هایی که قصد تخریب و یا استخراج غیر قانونی معادن را داشته باشند به شدت برخورد خواهند کرد.

مولوی رحمت الله امانی، نماینده ویژه والی غور با اشاره به این­که در گذشته شهروندان برای سوخت مورد نیاز خود از درختان و بوته کوه‌­ها استفاده می‌کردند، گفت: حالا دیگر نیاز به تخریب طبیعت نیست و با استخراج معدن زغال سنگ شهروندان می‌توانند تا با قیمت ارزان سوخت مورد نیاز خود را تأمین کنند.

طالبان گام­ های مؤثری را برای پیشرفت در ولایت‌های مختلف برداشته است و به زودی ولایت‌هایی که در گذشته محروم بودند شاهد آبادانی و رفاه خواهند بود.
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۳
کد مطلب: 59694
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان