گروه صنایع معدنی سیمان
 
تولید سیمان ۷ درصد کاهش یافت
۳.۴ میلیون تن صادرات سیمان داشتیم
گروه صنایع معدنی >سیمان - دبیر انجمن سیمان گفت: طی ۱۰ ماه سال ۱۴۰۰، ۵۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن سیمان تولید شد که نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش ۷ درصدی را نشان می دهد.
 
به گزارش ماین نیوز، عبدالرضا شیخان در مورد وضعیت تولید سیمان، اظهار کرد: در ۱۰ ماه سال جاری ۵۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن سیمان تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش حدود ۷ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین در این مدت ۶۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن کلینکر تولید شده است.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان افزود: در ۱۰ ماه امسال، حدود ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تن صادرات سیمان و ۷ میلیون تن صادرات کلینکر داشتیم.

دو علت عمده کاهش تولید سیمان

وی در مورد علت کاهش تولید سیمان، گفت: بخشی از کاهش تولید ناشی از محدودیت‌های برق و سوخت رسانی است که موجب شد کارخانجات نتوانند با تمام ظرفیت کار کنند.

شیخان تصریح کرد: همچنین علت دیگر کاهش تولید مربوط به وضعیت بازار می‌شود؛ سیمان تولید شده نمی‌تواند در کارخانجات انبار شود از این رو کارخانه بر اساس نیاز بازار، سیمان تولید می‌کند و وقتی تقاضای کاهش یابد، تولید نیز کاهش می‌یابد.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: بنابراین وضعیت تولید سیمان نشان می‌دهد که بازار کشش بیشتری در بخش تقاضا نداشته و در نهایت تولید کاهش یافته است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۳
کد مطلب: 59941
 
مرجع : خبرگزاری مهر