گروه معادن زغال‌سنگ
 
کمیسیون اتحادیه اروپا پیشنهاد کرد
ممنوعیت واردات زغال‌سنگ روسیه و ورود کشتی‌ها به بنادر اتحادیه اروپا
گروه معادن >زغال‌سنگ - کمیسیون اروپا تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه به دلیل تهاجم این کشور به اوکراین، از جمله ممنوعیت خرید زغال‌سنگ روسیه و ورود کشتی‌های روسی به بنادر اتحادیه اروپا، پیشنهاد کرد و گفت که بر روی ممنوعیت واردات نفت نیز کار می‌کند.
 
به گزارش ماین نیوز، اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا گفت: این تحریم‌ها در پاسخ به جنگ روسیه علیه اوکراین است که شامل ممنوعیت واردات زغال‌سنگ از روسیه به ارزش چهار میلیارد یورو در سال توسط اتحادیه اروپا و ممنوعیت کامل تراکنش در چهار بانک کلیدی روسیه، از جمله وی‌تی‌بی بانک، دومین بانک بزرگ روسیه است.

براساس گزارش رویترز، اتحادیه اروپا همچنین کشتی‌های روسی و کشتی‌های تحت هدایت روسیه را از دسترسی به بنادر اتحادیه اروپا منع خواهد کرد، اگرچه معافیت‌هایی برای محصولات کشاورزی و غذایی، کمک‌های بشردوستانه و انرژی وجود دارد.

اتحادیه اروپا همچنین اپراتورهای حمل‌ونقل جاده‌ای روسیه و بلاروس را ممنوع کرده است و فروش رایانه‌های کوانتومی، نیمه هادی‌های پیشرفته، ماشین‌آلات حساس و تجهیزات حمل‌ونقل را به ارزش سالانه ۱۰ میلیارد یورو به روسیه ممنوع خواهد کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۷
کد مطلب: 60492
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا