گروه صنایع معدنی سیمان
 
مدیرعامل شرکت سیمان تهران مدعی شد
تولید سیمان سبز متناسب با استاندارد‌های زیست محیطی
گروه صنایع معدنی >سیمان - مدیرعامل شرکت سیمان تهران گفت: با تهیه سند زیست محیطی و اصلاح دودکش‌های کارخانه سیمان، امکان تولید سیمان سبز را در دستور کار خود قرار می‌دهیم.
 
به گزارش ماین نیوز، آقای سید عباس حسینی گفت: برای نخستین بار سند زیست محیطی سیمان تهران آماده شده است. با اجرای آن موقعیت فعلی چشم انداز حذف مخاطرات زیست محیطی و در نهایت تولید پایدار سبز و هماهنگ با محیط زیست را به مرحله اجرایی می‌رساند.

به گفته مدیرعامل شرکت سیمان تهران هزینه‌های سنگینی در دو سال گذشته برای استانداردسازی خروجی دودکش‌های خطوط تولیدی و اجرایی شدن تولیداتی مبتنی بر فعالیت‌های زیست محیطی را انجام دادیم و همچنین برنامه‌های لازم برای تبدیل شدن به الگوی تولید سبز بر پایه توسعه پایدار را اولویت خود قرار دادیم.

آقای سعید محمودی مدیرکل محیط زیست تهران گفت: با اجرای دقیق این سند، این صنعت مسیر سبز و پایداری را در کنار اقتصاد و محیط زیست سالم می‌تواند طی کند و بهره اجرای این سند به همه از جمله شهروندان اطراف و محیط زیست باشد. این گونه اقدامات می‌تواند الگوی مناسبی برای دیگر واحدهای صنعتی برای توجه به موضوعات محیط زیستی باشد.

تولیدکنندگان سیمان هم اکنون به عنوان یکی از اصلی‌ترین تولیدکنندگان مصالح ساختمانی در طرح نهضت ملی مسکن به شمار می‌روند که با اجرای طرح سند جامع زیست محیطی و کاهش مخاطرات میزان تولیدات آن‌ها افزایش خواهد یافت.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۸
کد مطلب: 60580
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان