گروه صنایع معدنی سیمان
 
اعمال عوارض صادراتی، کارخانه‌جات مرزنشین را به تعطیلی می‌کشاند
گروه صنایع معدنی >سیمان - دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان این‌که تعیین عوارض عملاً امکان صادرات را برای تولیدکنندگان سخت و حتی غیرممکن خواهد کرد، گفت: برخی از کارخانه‌جات مرزنشین و با هدف صادرات احداث شده‌اند و اعمال عوارض صادراتی باعث تعطیلی آنها خواهد شد.
 
به گزارش ماین نیوز، عبدالرضا شیخان با اشاره به اینکه از ابتدای امسال صنعت سیمان با چالش‌های مختلفی روبه‌رو شده است، افزود: در سال حمایت از تولید متأسفانه تصمیمات غیرکارشناسی برای صنعت سیمان گرفته شده است به‌نحوی که اخیراً اعلام شده است عوارض صادراتی کلینکر 11 درصد و عوارض صادراتی سیمان 5 درصد خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه تعیین عوارض عملاً امکان صادرات را برای تولیدکنندگان سخت و حتی غیرممکن خواهد کرد، گفت: برخی از کارخانه‌جات مرزنشین و با هدف صادرات احداث شده‌اند و اعمال عوارض صادراتی باعث تعطیلی آنها خواهد شد.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با تأکید بر اینکه هزینه‌های حمل‌ونقل نیز 35 درصد افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: کارخانه‌جات سیمان امروز با تنش‌های مختلفی روبه‌رو هستند حتی اعلام شده است در تخصیص برق نیز محدودیت‌هایی اجرایی می‌شود، در زمستان هم گاز کارخانه‌جات را متوقف می‌کنند و آنها مجبور هستند با هزینه‌های گران مازوت تهیه کنند.

شیخان افزود: درخواست‌های متعددی از وزارت صنعت برای برگزاری جلسات و رفع مشکلات پیشِ‌روی تولیدکنندگان داشته‌ایم اما متأسفانه هنوز پاسخی به ما ارائه نشده است.


تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۱
کد مطلب: 60848
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم