گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
ماشین آلات سنگین معدنی پیشران زنجیره صنعت و معدن
گروه تجهيزات و ماشين آلات - نایب رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی تهران گفت: ماشین آلات سنگین معدنی به عنوان ابزار تولید معدنی و پیشران زنجیره صنعت و معدنکاری محسوب می‌شوند.
به گزارش ماین نیوز، سجاد غرقی با اشاره به لغو معافیت ورودی ماشین آلات صنایع معدنی افزود: ماشین آلات سنگین معدنی با سایر خودروها، کالا‌های لوکس و یا مصرفی غیر تولیدی متفاوت هستند.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم که هر چه می‌توانیم هزینه تولید را از طریق کاهش هزینه تامین ماشین آلات و تامین ابزار تولید به پایین‌ترین سطح ممکن برسانیم که در این راستا لغو معافیت مالیاتی ماشین آلات سنگین معدنی ما را به این هدف نمی‌رساند و موجب افزایش هزینه‌های تولید می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی با اشاره به تاثیر مستقیم حذف معافیت ورودی ماشین آلات صنایع معدنی بر افزایش قیمت تولیدات معدنی یادآور شد: از آنجایی که ماشین آلات سنگین معدنی به عنوان ابزار تولید صنایع معدنی هستند به طور مستقیم بر افزایش قیمت ابزار تولید در حوزه صنعت و معدن تاثیر می‌گذارد.

غرقی گفت: با توجه به نیاز حوزه صنعت و معدن به تسهیلات در واردات ماشین آلات معدنی، امیدوارم تجدیدنظری درباره لغو معافیت ورودی این ماشین آلات رخ دهد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۱
کد مطلب: 60924
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما