گروه معادن
 
در سفر دو روزه معاون وزیر صمت به افغانستان؛
چگونگی آغاز فعالیت‌ شرکت‌های معدنی ایران در افغانستان بررسی شد
گروه معادن - معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صمت دستاوردهای سفر دو روزه خود به افغانستان را تشریح کرد و گفت: مقامات افغانستان مایل به آغاز فعالیت‌ شرکت‌های معدنی ایران در این کشور هستند و قرار است رایزنی‌ها در هفته آتی در لایه کارشناسی و بازدیدهای میدانی ادامه یابد.
 
به گزارش ماین نیوز، رضا محتشمی‌پور افزود: در این سفر در خصوص همکاری‌های معدنی و برخی موانع احتمالی که به علت مقررات و برخی تصمیمات دولت افغانستان وجود دارد و همچنین ظرفیت‌هایی که می‌تواند نقاط شروع همکاری معدنی تهران- کابل باشد، گفت‌وگوهای خوبی انجام شد.

وی ادامه داد: شرکت‌های ایرانی ازجمله شرکت‌های بزرگ نسبت به مقوله «تضمین امنیت» افغانستان احتیاط دارند و از طرفی حضور بدون ضابطه شرکت‌های ایرانی در افغانستان موردتوجه است.

محتشمی‌پور عنوان کرد: توسعه معادن بزرگ افغانستان در ابتدای راه بوده و باید مقدمات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری آن فراهم شود و ما نیز با حضور قوی فرا سرزمینی در حوزه معادن، نسبت به شناسایی ظرفیت‌ها و استفاده از آن حساس هستیم.

گفتنی است معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صمت در این سفر دو روزه با برخی مسئولان و کارشناسان معدنی کشور افغانستان در شهر کابل دیدار و گفت‌وگو کرد.

دیدار با اعضای خانه معدن افغانستان و خانه معدن کابل، وزیر معادن و پترولیوم و معاونان وی، مسئولان وزارت خارجه، رئیس انجمن سنگ‌های قیمتی افغانستان و... از دیگر برنامه‌های این سفر بود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳
کد مطلب: 61127
 
مرجع : شاتا