گروه صنایع معدنی
 
سفیر ایران در روسیه در حاشیه همایش تجاری ایران و روسیه:
وضع عوارض بر فولاد باعث حضور پررنگ روسیه در چین شد
گروه صنایع معدنی - سفیر ایران در روسیه، وضع عوارض صادراتی بر محصولات فولادی را عاملی مهم در بازار کشور چین به بیان کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، «کاظم جلالی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه در حاشیه همایش تجاری ایران و روسیه در گفتگو بازارنیوز پیرامون اخبار منتشر شده مبنی بر رقابت کشور روسیه در بازار‌های فولاد و نفت ایران در کشور چین اظهار داشت: در حال حاضر در روند صادرات نفت ایران به کشور چین تغییر ایجاد نشده است، اما به دلیل وضع عوارض صادراتی بر محصولات فولادی، این امر باعث شده است که کشور روسیه در بازار فولاد چین به نسبت ایران از حضور در رنگ تری برخوردار شود.

سفیر ایران در روسیه همچنین درباره همکاری‌های بانکی دو کشور خاطرنشان کرد: اقدامات خوبی در حوزه بانکداری دو کشور در حال انجام شدن هستند، اما نتیجه نهایی این اقدامات از سفر معاون نخست وزیر روسیه به ایران مشخص می‌شود. جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد علاوه بر بانک‌های کوچک این روسیه تعاملات و همکاری گسترده با بانک‌های بزرگ این کشور داشته باشد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر پس از اعمال تحریم‌های اقتصادی متعدد از سوی کشور‌های غربی بر اقتصاد روسیه، مقامات این کشور تمایل زیادی بر گسترش همکاری‌های اقتصادی خود با ایران نشان داده‌اند که همین باعث می‌شود که میزان تعاملات تجاری ایران و روسیه از افزایش قیمت قابل ملاحظه برخوردار شود.

جلالی در پایان خاطرنشان کرد: روسیه یک کشور پهناور است ک، اما متاسفانه ما در این کشور تنها یک رایزن بازرگانی داریم که همین مسئله باعث ایجاد مانع برای گسترش همکاری‌های بازرگانی میان دو کشور شده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵
کد مطلب: 61331
 
مرجع : بازارنیوز