گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
شرکت هپکو قرارداد ۱۶۷میلیاردی فروش لودر منعقد کرد
بزرگترین تولید کننده ماشین آلات راهسازی خاورمیانه در مسیر رونق تولید
گروه تجهيزات و ماشين آلات - شرکت هپکو اراک بزرگترین تولید کننده ماشین آلات سنگین خاورمینه، از انعقاد قرارداد فروش لودر به ارزش ۱۶۷ میلیارد تومان خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو از انعقاد قرارداد فروش لودر به ارزش ۱۶۷ میلیارد تومان خبر داد، این قرداد هشتمین مرحله از قراردادهایی است که این مجموعه پس از احیای مجدد در سال گذشته و قرار گرفتن دوباره در ریل تولید ماشین آلات سنگین منعقد می کند.

شرکت که سال ها در زمینه ماشین آلات راهسازی و معدنی تولیدات با کیفیت و در تراز جهانی را عرضه کرده است توانایی طراحی و ساخت چندین مدل لودر با کاربری مورد نیاز در حوزه های راهسازی و معادن را در اختیار دارد.

هر چند خصوصی سازی غیر اصولی در میانه دهه ۸۰ و تصمیمات ضد و نقیض و بی توجهی به تولید داخل در طول سالیان گذشته ضربات سنگینی را به هپکو وارد کرده است اما اینک با توجه به اعلام آمادگی مدیران این شرکت برای تأمین نیاز داخلی با محصولات با کیفیت و انعقاد قرارداد هایی در این زمینه صدای چرخش چرخ های تولید در شرکت هپکو طنین انداز است و این مجموعه عظیم صنعتی با همت کارگرانی که سال ها پای تنها مطالبه خود یعنی کار و تولید ایستادگی کردند دوباره مسیر بازگشت به روزهای اوج خود را می پیماید، روزهایی نه چندان دور که تولید انواع محصولات و ماشین آلات راهسازی و معدنی به قریب سالانه ۳ هزار دستگاه در سال رسید و نام هپکو را در کنار غول های بزرگ صنعت تولید ماشین آلات سنگین قرار داد.

تصاویری از خطوط تولید این شرکت نشان می دهد که هپکو حالا دیگر برخلاف روند نزولی در سال های اخیر این روزها در حال تولید است، هر چند توان هپکو بیش از این هاست اما خروج محصولات نهایی از خطوط تولید این شرکت پس از ثبت رکورد تولید تقریبا صفر در یکی دو سال اخیر را باید به فال نیک گرفت، اتفاقی که با وجود ظرفیت های فنی و مهندسی این مجموعه صنعتی در صورت حمایت می تواند با سرعت بیشتری رقم بخورد.

هپکو با خطوط تولید مجهز به تجهیزات فوق‌پیشرفته سهم مهمی در تولید انواع تجهیزات و ماشین‌آلات سنگین معدنی، راهسازی، انواع جرثقیل‌ها، تجهیزات حفاری، نیروگاهی، بنادر و صنایع نفت و گاز داشته و این شرکت خیلی زود با قرار گرفتن در کنار غول های بزرگ صنعتی دنیا در حوزه تولید ماشین آلات سنگین عنوان اولین و بزرگترین سازنده تجهیزات سنگین در خاورمیانه را از آن خود کرد و حالا هپکو می تواند با حمایت مسئولان در تحقق شعار «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین» نقش مؤثری را ایفا کند.

به گفته میقانی قائم‌مقام مدیرعامل شرکت هپکو سال گذشته بیل های ۲۲ تن زنجیر، لودر ۷ تن معدنی، لودر ۵ تن و بیل لاستیکی هپکو به بازار عرضه شد و در پاییز امسال نیز این شرکت بیل ۷۵ تن را به معادن عرضه خواهد کرد و این توانمندی در هپکو وجود دارد که ماشین‌آلات معادن را متناسب با شرایط طراحی و تولید کند.

 در ابتدای سال جاری نیز نخستین محصول پرکاربرد و جدید شرکت هپکو جهت عرضه به معادن تحت عنوان ماشین «تراک معدنی ۶۵ تن» رونمایی و تحویل خریدار شد.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۸
کد مطلب: 61501
 
مرجع : دیار آفتاب