گروه معادن ساير حوزه ها
 
انتقاد نائب رئیس مجلس از گرانی میلگرد
طرفدار اقتصاد دولتی نیستم ولی با انحصار در قیمت گذاری مخالفم
گروه معادن >ساير حوزه ها - نائب رئیس مجلس گفت: بهای میلگرد در بازار با قیمت تمام شده این کالا با لحاظ سود، فاصله بسیار دارد که این وضعیت درست نیست.
 
به گزارش ماین نیوز، علی نیک زادثمرین با انتقاد از نابسامانی بازار فولاد، گفت:بحث هایی مانند وضعیت قیمت فولاد، قیر و سیمان مباحث ملی هستند که آن‌ها را پیگیری می‌کنم؛ با وجود اینکه وزاری قبلی و فعلی وعده ساماندهی این حوزه‌ها را دادند اما این موضوع تاکنون عملی نشده است.

نماینده مردم اردبیل، نمین و نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که قیمت تمام شده میلگرد در ایران با محاسبه سود قابل قبول، چه عددی باید باشد؟ افزود:باید توجه داشت بهای کنونی میلگرد در بازار با قیمت تمام شده این کالا با لحاظ سود قابل قبول، فاصله بسیار دارد که این امر درست نیست.

وی اضافه کرد: زمانی که از اختلاف قیمت میلگرد در بازار و بهای تمام شده آن صحبت می‌کنم، می‌گویند که من طرفدار اقتصاد دولتی هستم درحالیکه من معتقدم، باید با حمایت، هدایت و نظارت، بخش خصوصی وارد میدان شده و رقابت کند، اما باید به این نکته نیز توجه شود که برخی موضوعات انحصاری شده و به همین دلیل برای کالاها قیمت‌های آنچنانی اعمال می‌کنند.

نائب رئیس مجلس با بیان اینکه بنده درباره کالاهایی که انحصاری قیمت‌گذاری می‌شوند، نقد دارم، تصریح کرد: امیدوارم قول وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره ساماندهی قیمت این کالاها عملیاتی شود.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۷
کد مطلب: 61512
 
مرجع : خبرگزاری خانه ملت