گروه معادن سنگ آهن
 
نخستین نشست مدیران دانشگاه آزاد یزد با شرکت معدنی و صنعتی چادرملو برگزار شد
گروه معادن >سنگ آهن - در راستای توسعه همکاری های مشترک دانشگاه آزاد با صنعت استان ، دکتر محمدرضا دهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد با هیات همراه ، در نشستی مشترک با ناصر تقی زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو دیدار و به بررسی راه های توسعه همکاری های فی مابین پرداختند
 
به گزارش ماین نیوز، در این نشست ناصر تقی زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با ارائه گزارشی از موفقیت‌‌های این شرکت در زمینه تولید، افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌ها و مصرف انرژی و اجرای ضوابط زیست محیطی مهمترین استراتژی‌‌های چادرملو را که مرتبط با توان و قابلیت‌‌های دانشگاهیان و مراکز علمی و تحقیقاتی و شرکت‌‌های دانش بنیان می‌باشد، هوشمند‌سازی فرآیند اکتشاف جهت ارتقای بهره‌وری، عنوان کرد.

وی در ادامه تصریح کرد، در بحث اکتشاف در معادن ، قطعاً در این راه نیازمند بهر گیری از فناوری‌ها و نوآوری‌های به روز می‌باشیم لذا این همکاری دانشگاه آزاد با صنعت، می تواند نقطه آغازگری در گام عملی و بزرگی برای نزدیک کردن نگرش‌‌های صنعتی و تولیدی باشد که می‌تواند تحولات عظیمی را در بستر مراکز علمی و تولیدی به ارمغان آورد و بهره مندی ازعلوم دانشگاهیان در کنار تجربیات کارگاهی و آزمایشگاهی می تواند راهگشای ما در این مسیر باشد.

مدیر عامل چادرملو در ادامه تاکید کرد درب‌های این شرکت به روی تمامی محققان، نوآوران و متخصصان فنی و تخصصی دانشگاه آزاد یزد بازاست و از هر گونه پیشنهاد‌‌های عملی و اثربخش اساتید دانشگاهی صاحب نظر و اهل فن در تحقق اهدافمان استقبال می‌کنیم.

وی از حمایت دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری دانشگاه آزاد در بخش های مختلف و مرتبط رشته های دانشگاهی در این شرکت در بخش های آژمایشگاهی براساس دستورالعمل و قوانین شرکت خبرداد.

دهقانی اشکذری رییس دانشگاه آزاد یزدضمن تشکر ازبرگزاری این نشست و دیدار از نزدیک و به فال نیک گرفتن آغاز همکاریهای دانشگاه آزاد با شرکت چادرملو در این ایام مبارک دهه کرامت و اعیاد پیش رو، با اعلام اینکه در برنامه راهبری دانشگاه و با استناد به سند 5ساله تحول و تعالی دانشگاه آژاد، بدنبال حل مشکلات بخش‌‌های تولید و صنعت و مهارت افزایی استان هستیم .
وی اظهار امیدواری کرد: دستاورد این دیدار ارائه طرح‌ها و برنامه‌‌های کاربردی و عملیاتی پیش رو برای تداوم همکاری های عملی و تنگاتنگ صنعت استان و دانشگاه باشد.

وی در ادامه با ابراز تمایل برای تطبیق گرایش‌های تحصیلی این دانشگاه با نیاز‌های صنعت ابراز امیدواری کرد تا با بهره‌گیری از ظرفیت و توان علمی استادان و اعضای هیات علمی و دانشجویان در خدمت رفع نیاز‌های صنعت استان باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد یزد در پایان صحبت خود نوید برگزاری نشست های بعدی با حضور نمایندگان دو مجموعه و برنامه ریزی برگزاری تورعلمی گردشگری برای اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد و دانشجویان رشته های مرتبط با این صنعت خبرداد.

شایان ذکر است در این نشست دکتر نوید نصیری زاده معاون پژوهش و فن آوری و تعدادی از مدیران اجرایی و استادان هیات علمی دانشگاه آزاد یزد حضور داشتند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۷
کد مطلب: 61544
 
مرجع : آسیانیوز