گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
بیل ۷۵ تن تا پایان امسال به معادن کشور عرضه می‌شود
گروه تجهيزات و ماشين آلات - قائم‌مقام مدیرعامل شرکت هپکو گفت: پاییز امسال بیل ۷۵ تن را به معادن کشور عرضه خواهیم کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، علیرضا میقانی در اراک اظهار کرد: شرکت هپکو سال گذشته بیل‌های ۲۲ تن زنجیر، لودر ۷ تن معدنی، لودر ۵ تن و بیل لاستیکی را به بازار عرضه کرد و پاییز امسال نیز بیل ۷۵ تن را به معادن کشور عرضه خواهد کرد.

وی تصریح کرد: بزرگ‌ترین اقدامی که هپکو در سال جاری انجام داد، تولید و رونمایی تراک معدنی بود که فروردین ماه سال جاری انجام شد که تولید این تراک‌ها با ظرفیت ۴۵ و ۶۰ تن به توجه به نیاز معدن به تراک‌هایی باظرفیت پایین‌تر در دستور کار قرار گرفته است.

جانشین قائم مقام مدیرعامل هپکو گفت: تولید گریدر شهری و بکهو لودر و اسکید لودرها در دستور کار داریم، بیل سنگین ۴۰ تن تا دو ماه آینده و بیل ۷۵ تن تا پایان سال به بازار عرضه خواهد شد که هم اکنون بومی سازی و داخلی‌سازی این دستگاه‌ها انجام شده و با افزایش تقاضا سرعت بیشتری خواهد گرفت.

میقانی با اشاره به واردات ماشین آلات دسته دوم گفت: این واردات هدررفت سرمایه کشور است چرا که ماشین آلات دست دوم نه تنها کارایی لازم را ندارند، بلکه مصرف سوخت بسیار بالایی دارند.

وی تصریح کرد: به دلیل اینکه این ماشین آلات قیمت مشخصی ندارد و راحت‌تر می‌توان قیمت‌ها را روی آن تغییر داد و منافع بیشتری در دست دوم‌ها خوابیده است، به همین دلیل رانت‌خواران به دنبال واردات این نوع ماشین آلات هستند.

جانشین قائم مقام مدیرعامل هپکو افزود: موضوع دیگری که وجود دارد، توانی است که در ساخت داخل داریم و همیشه نادیده گرفته می‌شود، همیشه این ادعا وجود دارد که کشور به ۱۰ هزار ماشین آلات نیاز دارد، اما زمانی که پای قرارداد می‌رویم تا سازمانی چند دستگاه سفارش دهد، می‌بینیم نیازی نیست و سفارشی وجود ندارد، قسم حضرت عباس و دم خروسی است که همیشه وجود دارد.

میقانی گفت: در حال حاضر ماشین آلات تولیدی هپکو در برخی از معادن مشغول کار است، اینکه می‌گویند هپکو دروغ می‌گوید، ظلم است هپکو ادعا نمی‌‌کند، بلکه ماشین آلات را تحویل داده است، هپکو ثابت کرده می‌تواند تولید انجام دهد و این سوال مطرح است که چرا تولید هپکو باید محل اختلاف باشد، در حالی که تولیدات هپکو مشغول کار در معادن هستند؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۴
کد مطلب: 61579
 
مرجع : خبرگزاری فارس