گروه معادن ساير حوزه ها
 
تعمیرات بخش آسیب دیده کارخانه کربنات سدیم فیروز آباد فارس آغاز شد
گروه معادن >ساير حوزه ها - مدیرعامل کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد اعلام کرد: تعمیرات بخش آسیب دیده این کارخانه پس از ایمن سازی محوطه، آغاز شده و تا چندی دیگر تولیدات کارخانه به روال عادی باز می گردد.
 
به گزارش ماین نیوز، حامد مرام روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: تا امروز ( ۲۵ خرداد) ۶ نفر در بیمارستان حضرت قائم(عج) فیروزآباد بستری هستند که ۵ نفر از آنان بهبود یافته و در آستانه ترخیص قرار دارند.

وی تاکید کرد: با این رویداد آمادگی نیروی کار در مقابله با حوادث و ایمنی که حدود چهار پنجم از آنها بدون مشکل از کارخانه خارج شدند را نشان می دهد.

 این کارخانه در سال ۱۳۹۹ با ظرفیت تولید ۳۲۰ هزار تن و با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی مستقیم ۱ هزار و ۱۵ نفر و بیش از ۳ هزار نفر به صورت غیر مستقیم توسط رئیس جمهور وقت از طریق ویدئو کنفرانس کار خود را آغاز نمود.

این مجتمع با داشتن ۸ معدن سنگ آهک و نمک، به عنوان بزرگترین کارخانه کربنات سدیم خاورمیانه، نیاز مصرفی کربنات سدیم کشور را تأمین و زمینه صادرات نیز فراهم نموده است.

کربنات سدیم یکی از مواد اولیه در صنایع شیشه، بلور، شوینده، آرایشی، بهداشتی و نساجی و دباغی، صنایع غذایی، کاغذ و شیمیایی است.

فیروزآباد در فاصله ۹۳ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۴
کد مطلب: 61609
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا