گروه صنایع معدنی فولاد
 
رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان خبر داد؛
بهره‌مندی فولاد مبارکه از ظرفیت نخبگان هوش مصنوعی
گروه صنایع معدنی >فولاد - رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان گفت: شرکت فولاد مبارکه با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری پژوهشی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه هوش مصنوعی علاقه‌مند است که از ظرفیت این دانش در جهت ارتقا عملکرد مجموعه خود استفاده کند.
 
به گزارش ماین نیوز، حسین ربانی رئیسی بنیاد نخبگان استان اصفهان در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری پژوهشی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و شرکت فولاد مبارکه اظهار کرد: در سال گذشته رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخبگان کشور تاکید داشتند که ایران بایستی در بین ۱۰ کشور برتر در حوزه هوش مصنوعی قرار بگیرد.

وی افزود: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری، مجموعه‌هایی مثل شرکت فولاد مبارکه با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری پژوهشی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه هوش مصنوعی علاقه‌مند هستند که از ظرفیت این دانش در حل مشکلات و ارتقا عملکرد مجموعه خود استفاده کنند.

رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان از عملیاتی شدن تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت فولاد مبارکه در سه ماه آینده خبر داد و بیان داشت: با اجرای این تفاهم‌نامه، شرکت فولاد مبارکه از ظرفیت نخبگان در حوزه‌های تخصصی مبتنی بر هوش مصنوعی بهره‌مند می‌شود.

حسین ربانی خاطرنشان کرد: بنیاد نخبگان در تلاش است زمینه ورود نخبگان به شرکت‌های دانش بنیان را تسهیل کند و با حمایت از آن‌ها، امکان تولید محصولات جدید و رقابت‌پذیر در شرکت‌ها را فراهم سازد.

وی اعلام کرد: بنیاد نخبگان برای حمایت از شرکت‌های نوپا طرح‌های شهید رضوی و شهید تهرانی مقدم را در دستور کار دارد.

رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان اظهار کرد: همچنین بنیاد نخبگان، شرکت‌های دانش‌بنیان را بر اساس نخبه‌پروری رتبه‌بندی می‌کند و از شرکت‌های برتر حمایت می‌کند.

 رئیس جمهور به همراه معاون علمی و فناوری خود روز پنج‌شنبه ۲۶ خردادماه از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بازدید کرد. در حاشیه این بازدید تفاهم‌نامه همکاری پژوهشی کاربردی در حوزه‌های تخصصی مبتنی بر هوش مصنوعی میان سورنا ستاری به عنوان معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و محمدیاسر طیب‌نیا به عنوان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه به امضا رسید.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۵
کد مطلب: 61611
 
مرجع : ایراسین