گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه:
رویکرد فولاد مبارکه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: رویکرد کشور و شرکت فولاد مبارکه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و ساخت داخل است.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد یاسر طیب نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری پژوهشی در حوزه هوش مصنوعی اظهار کرد: رویکرد کشور و شرکت فولاد مبارکه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و ساخت داخل است و باید به‌صورت عملیاتی این امر اتفاق بیفتد.

وی گفت: مجموعه فولاد مبارکه از قبل هم در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان کوشیده است و فعالیت‌هایی در حوزه بومی‌سازی انجام داده است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه بیان کرد: امروز درصدد هستیم تا ساختاریافته‌تر و با هماهنگی مجموعه‌های دانشگاهی مانند شهرک علمی و تحقیقاتی این روند را ادامه دهیم و دفاتر و افراد مقیم در شهرک داشته باشیم و مدیران و کارشناسان ما در شهرک علمی و تحقیقاتی حضور داشته باشند و بتوانیم از توانایی‌ها و قابلیت‌های شرکت‌های حاضر در شهرک با شناخت بیشتر استفاده کنیم.

طیب نیا ادامه داد: همچنین این شرکت‌ها باید دسترسی بهتر به ما داشته باشند و شهرک در فولاد مبارکه دفتر داشته باشد و شرکت‌های فعال در شهرک و سایر شرکت‌ها بتوانند ارتباط متقابل داشته باشند و با دسترسی بهتر صحبت‌هایشان را منتقل کنند.

وی تصریح کرد: این تفاهم‌نامه‌ شامل همین موارد و دیگر مواردی است که به‌صورت عملیاتی بتوانیم این ارتباطات دوطرفه را تقویت کنیم.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با اشاره به تفاهم‌نامه‌ شرکت فولاد مبارکه با معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری در زمینه هوش مصنوعی گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری اشاره کردند در فناوری‌های نوین یکی از حوزه‌های مغفول مانده که باید بیشتر در آن سرمایه‌گذاری شود بحث هوش مصنوعی و جذب نخبگان این حوزه است.

طیب نیا ادامه داد: باید بتوانیم زیرساخت‌های تحول دیجیتال را در صنعت بهتر از گذشته و با بهره‌گیری از دانشمندان داخلی با سازوکار بهتر عملیاتی نماییم.

وی تصریح کرد: در این تفاهم‌نامه به همین منظور است که بتوانیم با جذب نخبگان فعال در این حوزه زیرساخت‌های لازم را به‌صورت سازمان‌یافته فراهم کنیم و با فعالیتی که اکنون در این حوزه شروع‌شده است، بتوانیم با استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان و نخبگان داخلی پشتیبانی کنیم.

 معاون علمی فناوری رئیس‌جمهور، در سفر آیت‌الله رئیسی و هیئت دولت به استان اصفهان، امروز پنج‌شنبه، ۲۶ خردادماه ۱۴۰۱ به اصفهان سفر کرده است.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۸
کد مطلب: 61616
 
مرجع : ایراسین