گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
پیشنهاد سازمان صمت خراسان رضوی و موافقت وزیر با افزایش اعتبار واردات ماشین‌آلات
گروه تجهيزات و ماشين آلات - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت با پیشنهاد این سازمان مبنی بر افزایش سقف اعتبار واردات ماشین آلات‌بخش تولید برای دارندگان جواز تاسیس صنعتی مشروط بر تایید کارشناسی استان موافقت کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، امیررضا رجبی افزود: سقف اعتبار برای واردات ماشین آلات مربوط به طرحهای دارای جواز تاسیس و سرمایه گذاریهای جدید ۵۰۰ هزار دلار تعیین شده بود، اما از آنجا که سرمایه گذاریها نیاز به تامین ماشین‌آلات با ارزش بیش از ۵۰۰ هزار دلار داشتند، تولیدکنندگان در این بخش با مشکل مواجه می‌شدند و فرآیند تبدیل جواز تاسیس به پروانه بهره‌برداری متوقف می‌شد.

وی با بیان اینکه مشکل مزبور توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی شناسایی و به وزارت صمت منعکس شد، بیان کرد: در نشستی با حضور وزیر، پیشنهاداتی در راستای مانع‌زدایی از بخش سرمایه‌گذاری در حوزه تولید مطرح و با افزایش سقف اعتبار واردات ماشین آلات موافقت گردید.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: با موافقت انجام گرفته، سقف اعتبار واردات ماشین آلات تولید برای تولیدکنندگانی که دارای جواز تاسیس از وزارت صنعت معدن و تجارت هستند، به میزان ثبت سفارش ماشین‌آلات و تجهیزات خط تولید و بنا به تشخیص رییس این سازمان افزایش می‌یابد.

رجبی اضافه کرد: این افزایش اعتبار صرفا برای ثبت سفارش و واردات ماشین آلات و تجهیزات بوده و شامل دیگر اقلام نیست لذا سازمان صنعت معدن و تجارت استان موظف به کنترل و نظارت بر این ثبت سفارشها است.

وی خاطر نشان کرد: واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری برای واردات ماشین الات و اقلام مورد نیاز تولید هیچ محدودیتی ندارند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵
کد مطلب: 61632
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا