گروه صنایع معدنی سیمان
 
به بهانه اعلام محدودیت برق صنایع؛ سیمان گران شد
گروه صنایع معدنی >سیمان - عضو هیئت‌مدیره و خزانه‌دار اتحادیه مشاوران املاک گفت: به‌خاطر برخی هیجانات بازار و اعلام محدودیت‌های برق صنایع، قیمت سیمان در کارخانه‌ها از 50 هزار تومان به 65 هزار تومان و در برخی مناطق به 90 هزار تومان رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، مهندس سعید لطفی عضو هیئت‌مدیره و خزانه‌دار اتحادیه مشاوران املاک درمورد اینکه قطعی برق باعث گرانی قیمت سیمان شده با برنامه «صبح و گفتگو» مصاحبه تلفنی کرد.

لطفی گفت: متأسفانه به‌خاطر برخی هیجانات بازار و اعلام محدودیت‌های برق صنایع، قیمت سیمان در کارخانه‌ها از 50 هزار تومان به 65 هزار تومان و در برخی مناطق به 90 هزار تومان هم رسیده است.

وی افزود: قبل از اعلام محدودیت‌های برق برای صنایع هم برخی کارخانه‌ها میزان تولید را پایین آوردند و به افزایش قیمت دامن زدند و متأسفانه سال گذشته هم صنایع فولاد و صنایع سیمان این کار را انجام دادند و باعث گرانی شدند.

عضو هیئت‌مدیره و خزانه‌دار اتحادیه مشاوران املاک با تأکید بر اینکه مشاوران املاک عامل گرانی مسکن نیستند گفت: ما هنوز به تولید عمده مسکن در کشور نرسیدیم مصالح و نهاده‌های ساختمانی گران شد و اگر نتوانیم مصالح عرضه کنیم عرضه مسکن هم دچار مشکل خواهد شد.

در ادامه، دکتر اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مدیر اجرایی و برنامه‌ریزی و وزارتخانه مسئول نظارت بر بازار و کنترل و آمایش بازار و جلوگیری از این اتفاقات هستند.

وی افزود: اگر قرار باشد هرکسی هر کاری انجام دهد پس مسئولیت دستگاه‌ها چه می‌شود؟! متأسفانه برخی مسئولان صرفاً از بازار گزارش می‌دهند درصورتی‌که باید از اقدامات خود برای جلوگیری از گران شدن و اتفاقات هیجانی در بازار گزارش ارائه کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس از برگزاری جلسه مجلس با وزیر صمت و عمران در هفته آینده خبر داد و گفت: ما این موضوع و این نقد را به وزرای مربوطه منعکس خواهیم کرد.

شاکری در پاسخ به این سؤال که چرا وزیر را استیضاح نمی‌کنید گفت: استیضاح فرایند خاص خودش را دارد باید اعلام وصول شود و رأی بیاورد. وزیر کار به هر دلیلی استعفا دادند و متوجه شدند که نمی‌توانند در این وادی بیشتر جلو بروند لذا وزیران و مسئولان دیگر هم که نمی‌توانند برنامه‌های دولت و خواسته‌های مردم را پیاده‌سازی کنند بهتر است که هزینه سنگینی به مجلس و دولت وارد نکنند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۶
کد مطلب: 61633
 
مرجع : پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو