گروه معادن زغال‌سنگ
 
افزایش قیمت گاز، روی آوردن اروپایی ها به زغال سنگ
گروه معادن >زغال‌سنگ - کشورهای اروپایی به دنبال کاهش واردات از روسیه و همچنین افزایش قیمت گاز طبیعی به سمت سایر سوخت‌های فسیلی از جمله زغال سنگ روی می آورند.
 
به گزارش ماین نیوز، به دنبال کاهش جریان گاز وارداتی کشورهای اروپایی از روسیه، قیمت گاز طبیعی در هر مگاوات ساعت در اروپا روز دوشنبه ۵.۸۷ درصد افزایش یافت. بسیاری از کشورهای اروپایی به دنبال جایگزین‌های ممکن برای گاز طبیعی روسیه هستند.

قیمت گاز طبیعی به ازای هر مگاوات ساعت برای قراردادهای جولای در اروپا که در نقطه تجارت مجازی گاز طبیعی مستقر در هلند (TTF) معامله می شود، در ساعت ۰۳:۳۵ بعد از ظهر به ۱۲۴.۶۶ یورو (۱۳۱.۱۸ دلار) افزایش یافت.

شرکت گازپروم روسیه گزارش داد که عرضه گاز از طریق خط لوله نورد استریم ممکن است تا ۱۶ ژوئن به ۶۷ میلیون متر مکعب در روز کاهش یابد. پیشتر حد معمول انتقال گاز از این خط لوله، ۱۶۷ میلیون متر مکعب بود.

با کاهش صادرات گاز روسیه به کشورهای اروپایی، بسیاری از این کشورها ممکن است برای تامین انرژی و برق مورد نیاز خود به زغال سنگ روی آورند.

آلمان روز یکشنبه اعلام کرد که قصد دارد نیروگاه‌های زغال سنگ را در اولویت قرار داده و گاز طبیعی بیشتری برای آینده ذخیره کند. در همین حال، دولت اتریش طی قراردادی با شرکت ورباند (Verbund) درصدد راه اندازی نیروگاه‌های تولید الکتریسیته از زغال سنگ است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۰
کد مطلب: 61689
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا