گروه معادن مس
 
صربستان فرآوری معادن مس خود را به ایران می‌سپارد
گروه معادن >مس - وزیر معدن و انرژی صربستان از آمادگی این کشور برای سپردن فرآوری معادن مس خود به ایران خبرداد.
 
به گزارش ماین نیوز، علیرضا پیمان پاک معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران که در راس هیاتی تجاری به بلگراد سفر کرده است، با زورنا میهایلوویچ وزیر معدن و انرژی این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

وزیر معدن و انرژی صربستان در این دیدار گفت: این جلسه با تاکید شخص رئیس جمهور این کشور و در حضور تمامی معاونان و قائم مقامات وزارت انرژی صربستان برگزار می شود و تمام موارد مطرح شده در این جلسه به سرعت پیگیری می شود.

در این دیدار طرفین در خصوص نحوه تامین محصولات پتروشیمی و مشتقات پایه نفتی مورد درخواست صربستان به گفت وگو پرداختند و طرف ایرانی پیشنهادات و ساز و کار مدنظر خود را ارائه کرد که با استقبال وزیر انرژی صربستان و دستور وی، کارگروهی جهت انجام مذاکرات تکمیلی معرفی شد.

در ادامه وزیر انرژی صربستان که کشورش دارای منابع غنی مس است، از آمادگی این کشور برای سپردن موضوع فرآوری مس به جمهوری اسلامی خبرداد که با استقبال هیات ایرانی قرار گرفت.

در انتها نیز طرفین در خصوص تامین انرژی های تجدید پذیر به گفت وگو پرداختند که با توجه به وجود زنجیره کامل تامین انرژی خورشیدی در ایران، طرف ایرانی پیشنهادات خود را به طرف صرب اعلام کرد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷
کد مطلب: 61968
 
مرجع : خبرگزاری فارس