گروه معادن سنگ آهن
 
مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهرزمین:
استان کرمان بیش از مهندس و پزشک، به تکنیسین ماهر نیاز دارد
گروه معادن >سنگ آهن - مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهرزمین گفت: استان کرمان بیش از این مهندس و پزشک نیاز ندارد بلکه بیشتر به تکنیسین نیاز دارد و لازم است مدارسی تجهیز کنیم که تکنیسین های ماهر تربیت کنند و آموزش و پرورش باید از هم اکنون به فکر این موضوع باشد.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد فلاح عصر امروز ۲۲ تیرماه در آیین افتتاحیه همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان کرمان گفت: در گهرزمین یک میلیارد یورو سرمایه گذاری داشته ایم و بیش از ۵۰۰ میلیون تن ذخیره باقیمانده دارد.

او سیاست شرکت گهرزمین را در عدم خام فروشی اعلام کرد و افزود: کشور دچار این مشکل شده که کارخانه های زیادی احداث شده و معادن قابل ملاحظه ای کشف نشده و این مشکل جدی است که کمتر مورد توجه واقع شده است.

فلاح بیان کرد: باید معادن و شرکت های معدنی به کسانی داده شود که دلال نباشند. در دوره رزم حسینی استاندار وقت حدود ۶ هزار پروانه معدنی که کار نشده بود باطل شد اما واگذار نشدند.

وی با اشاره به اینکه آب مهمترین مشکل استان کرمان است، افزود: براساس مطالعات و کارهای کارشناسی توسعه گهرزمین در بردسیر خواهد بود. ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون پروژه در بردسیر برنامه ریزی شده و بزودی عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد و گهر زمین دیگر در منطقه جیرفت در ارتفاعات جبالبارز است و منطقه جیرفت گهرزمین سوم خواهد بود.

مدیرعامل گهرزمین بر لزوم مذاکره با کشورهای دیگر و ایجاد بازار برای محصولات تولیدی ایران، عنوان کرد: در حال حاضر حدود ۸ میلیون تن گندله مازاد روی زمین مانده و قیمت آن نصف تیرماه سال گذشته شده است.

او با اشاره به افزایش حقوق افرادی که حقوق آنها از ۱۵ میلیون کمتر بود، عنوان کرد: بسیاری از مهندسان شرکت های بزرگ حقوق ۱۰۰ میلیون و ۸۰ میلیون تومانی می گیرند و یک مرتبه افزایش حقوق به نحوی بود که حقوق برخی مهندسان ۲۰ برابر حقوق معلمی شده که فرزند وی را آموزش می داده است.

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی رییس کل دادگستری استان کرمان نیز در این همایش گفت: حمایت حقوقی و قضایی از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران واقعی خواهیم داشت و دستورات و احکام قضایی پشتیبانی لازم از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران خواهد بود.

طبق گفته او، طبق احکام قضایی، جلوی تعطیلی واحدهای تولیدی گرفته خواهد شد و دستگاه قضا از مدیران و سرمایه گذارانی که برای توسعه استان ریسک مثبت داشته باشند، نیز حمایت خواهد کرد.

رییس کل دادگستری استان کرمان در پایان تاکید کرد: همانگونه که با فساد برخورد می کنیم از سرمایه گذاران واقعی نیز حمایت خواهیم کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷
کد مطلب: 61979
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا