گروه معادن ساير حوزه ها
 
با الکترونیکی شدن؛
کاهش ۳۰ درصدی فرایند اداری بیمه نامه‌های معدنی
گروه معادن >ساير حوزه ها - مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی گفت: تمامی فرآیند‌های اطلاع رسانی‌ها و کسری مدارک از طریق پیامک و پست الکترونیک برای متقاضیان ارسال می‌شود.
به گزارش ماین نیوز، فرید دهقانی درباره فرایند الکترونیکی شدن صدور بیمه نامه‌های معدنی گفت:تمام اقدامات صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی از ابتدای تاسیس تا سال ۱۳۹۷ به صورت کاغذی و مراجعه حضوری صورت می‌گرفت که از سال ۹۸ با اجرایی کردن سامانه crm.iranmico.com در صندوق بیمه توانستیم به تدریج اقدامات و خدمات صندوق را برای تمامی معدنکاران و فرآوری کنندگان در عرضه اکتشاف استخراج و فرآوری را به صورت الکترونیکی تحویل دهیم.

وی ادامه داد: این اقدام در شهریور ۱۳۹۸ به صورت کامل اجرایی و رونمایی شد و با اجرای آن تمامی فرآیند‌های کاغذی در پروژه درخواست بررسی و اعطای بیمه نامه‌های اعتباری و سرمایه گذاری به صورت الکترونیکی انجام شد و همه معدنکاران از اقصی نقاط کشور می‌توانند بدون مراجعه حضوری با ثبت درخواست و آپلود کردن مدارک درخواستی برای اخذ بیمه نامه اعتباری، تسهیلات از نظام بانکی و بیمه نامه سرمایه گذاری جهت پوشش ریسک خودشان در بحث اکتشاف، استخراج و فرآوری اقدام کنند.

دهقانی گفت: هیچ گونه امکان اخذ کاغذی مدارک برای صندوق ایجاد نکرده ایم و با صد در صد کردن تمامی اقدامات در صندوق بیمه سرمایه گذاری‌های معدنی، بروکراسی اداری در این صندوق را به میزان ۳۰ درصد کاهش داده ایم.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه معادن کشور به صورت کاملاً غیر همگون و ناهمگون در سراسر کشور پراکنده شده اند و دسترسی بیشتر معدنکاران به مراکز استان‌ها و تهران مشکلاتی را برای آن‌ها ایجاد می‌کرد، اجرایی شدن الکترونیکی فرآیند ها، کمک قابل توجهی را در جهت کاهش بروکراسی اداری برای معدنکاران داشته است.

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی درباره مدت زمان فرایند صدور بیمه نامه برای فعالان معدن توضیح داد:تمامی معدن کاران در صورت آماده بودن و آپلود کردن همه مدارک درخواستی و گرفتن شناسه کاربری از سیستم صندوق حداکثر زمان لازم برای حائز شرایط بودن، ۴۰ روز را به تمامی معدنکاران برای صدور بیمه نامه فرصت داده ایم که به آن‌ها پاسخ بدهیم و اگر بیشتر از ۴۰ روز طول بکشد متقاضیان می‌توانند شکایت کنند، در مرحله بعد ما کل پرونده را برای بانک ارسال می‌کنیم.

دهقانی گفت: هم اکنون برای پرونده‌های زیر ۷۰ میلیارد تومان متوسط زمانی که توسط بانک باید متصور شود حدود ۳۰ تا ۴۰ روز است، اما بالای ۷۰ میلیارد تومان به دلیل طی کردن ارکان اعتباری عملاً بیشتر از ۴۰ روز را در بانک خواهیم داشت، ولی متوسط زمان دریافت مصوبه از بانک ۲ ماه است و روی هم نزدیک سه ماه و ده روز از ابتدای پروسه تا اخذ تسهیلات زمان لازم داریم.

وی درباره کاهش این زمان برای برخی پرونده‌های دریافت بیمه نامه الکترونیکی یادآور شد:البته متقاضیانی که درسال‌های گذشته از این خدمات استفاده کردند و با مدارک درخواستی صندوق و شیوه آن کاملاً آشنا بودند در مدت زمان بسیار بسیار کوتاه تری نسبت به این چهل روز می‌توانند تسهیلات خودشان را از صندوق اخذ کنند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۰
کد مطلب: 62014
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما