گروه صنایع معدنی فولاد
 
واکنش فعال فولادی به تحقیق و تفحص مجلس از ایمیدرو
اقدامی راهگشا و سازنده برای زنجیره فولاد
گروه صنایع معدنی >فولاد - عضو هیات رئیسه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، تحقیق و تفحص نمایندگان مجلس را راهکار معقولی برای حل مشکلات و معضلات زنجیره فولاد خواند و گفت: تحقیق و تفحص‌های مجلس، راهکاری مناسب و معقول و همچنین فرصت مغتنمی برای شناسایی ایرادات و پیدا کردن راهکارها در زنجیره فولاد است.
 
به گزارش ماین نیوز، سید بهادر احرامیان با اشاره به موافقت نمایندگان مجلس با طرح تحقیق و تفحص از ایمیدرو در حوزه فولاد اظهارداشت: طرح تحقیق و تفحص در زمینه صنعت فولاد و فولادسازان می تواند برای این صنعت موثر و مثبت باشد و حتی می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات و معضلات این صنعت در زنجیره فولاد باشد.

وی، با مثبت تلقی کردن تحقیق و تفحص ایمیدروف گفت: هر نهاد و سازمان دولتی که از بودجه دولت و بیت المال استفاده می کند، طبق قانون باید بر عملکرد آن نظارت و بررسی شود و به نظر می رسد این شیوه ( تحقیق و تفحص) و تصمیم نمایندگان مجلس اقدامی خوب ، مثبت و سازنده است.

عضو هیات رئیسه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران تصریح کرد: هر سازمانی که از بودجه دولتی استفاده می کند، می داند که باید در خصوص استفاده از منابع مالی دولتی توضیحاتی بدهد و نمایندگان مجلس این تصمیم را گرفته اند تا عملکرد بخش صنعت را عمیق‌تر و مشروح تر بررسی کنند.

احرامیان در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فولادبان مبنی بر الزام تحقیق و تفحص از دیگر بخش‌های صنعت فولاد گفت: قیمت‌گذاری محصولات فولادی و شیوه های قیمت گذاری آن ، سیاست‌های تجاری و بازرگانی و سیاست های انقباضی -انبساطی صادرات و واردات می تواند از موضوعات قابل توجه در تحقیق و تفحص زنجیره فولاد باشد که ذینفعان بسیاری را شامل می شود.

وی با اشاره به اینکه تحقیق و تفحص می تواند راهکار معقولی برای حل مشکلات و معضلات زنجیره فولاد باشد، افزود: تحقیق و تفحص‌های مجلس می‌تواند به عنوان یک موقعیت مناسب و معقول برای بررسی بیشتر مشکلات و معضلات زنجیره فولاد باشد و فرصت مغتنمی برای شناسایی ایرادات و پیدا کردن راهکارهاست.

این فعال صنعتی درباره برخی گزارش‌های تحقیق و تفحص بدون نتیجه اظهارداشت: اگر نتیجه گزارش‌های تحقیق و تفحص صنعت فولاد کارشناسی شده و منطقی ارائه شود، می تواند نتیجه موثر و مفیدی در زنجیره فولاد بر جای گذارد ولی قطعا تحقیق و تفحص بدون نتیجه، پیامی جز آب در هاون کوبیدن نخواهد داشت.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۳
کد مطلب: 62125
 
مرجع : فولادبان